Zwierzyniec
Aktualności
Mieszkańcy Soch wybudowali sobie boisko Drukuj
wtorek, 04 października 2011 19:04

Mieszkańcy Soch wykonali boisko wielofunkcyjne i plac zabaw. Sami wymyślili, zrobili, a teraz będą z nich korzystać. Uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę 2 października.

Boisko to wspólne dzieło m.in. strażaków, miejscowej radnej, sołtysa i rady sołeckiej. Pieniądze na zakup niezbędnych materiałów pozyskano z funduszu sołeckiego, budżetu gminy oraz Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Prawie wszystkie prace mieszkańcy wykonali sami.

„To piękny przykład inicjatywy wiejskiej. Społeczność Soch pokazuje, że za niewielkie pieniądze można na wsi stworzyć coś pożytecznego, z czego mogą korzystać zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli” – ocenia burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba.

Więcej…
 
Ciąg dalszy wspólnej promocji z Narolem Drukuj
wtorek, 04 października 2011 18:02
Współpraca gmin Zwierzyniec z województwa lubelskiego i Narola z Podkarpacia przy promocji kultury i turystyki sprawdziła się, dlatego obydwa samorządy będą ją kontynuować, a pieniądze na realizację kolejnych pomysłów otrzymają z Unii Europejskiej.

W ubiegłym roku Zwierzyniec i Narol przygotowały specjalny serwis internetowy, film o Roztoczu, albumy, kalendarze i płyty oraz inne materiały promocyjne. Opracowały także strategie współpracy, marki i rozwoju turystyki.
Więcej…
 
Będą pieniądze na kolejne projekty Drukuj
wtorek, 04 października 2011 17:00

Odtworzenie zabytkowego centrum miasta, budowa kanalizacji w Bagnie i wspólna z gminą Narol promocja Roztocza – to kolejne projekty, na realizację których Zwierzyniec otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej. W sumie chodzi o prawie 7,5 miliona złotych, z czego unijne dofinansowanie to niespełna 4 miliony 400 tysięcy.

„Najbardziej ucieszyła nas wiadomość, że otrzymamy środki na odtworzenie zabytkowego centrum miasta. Po wykonaniu wszystkich zaplanowanych robót oraz tych projektów, które w tej części Zwierzyńca już zrealizowaliśmy, korzystając z innych funduszy unijnych, zwierzyniecka starówka będzie prawdziwą wizytówką miasta” – powiedział Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Jan Skiba.

Więcej…
 
Uroczyste otwarcie boiska w Sochach Drukuj
piątek, 30 września 2011 05:58

Zarząd OSP Sochy informuje, że w dniu 02. października 2011 r. /niedziela/ o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie placu zabaw i boiska wielofunkcyjnego.

Zadanie zrealizowanie przy udziale środków Funduszu sołeckiego i Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

 
Niemiecka wizyta młodzieży Drukuj
środa, 21 września 2011 06:13
Prawie 40-osobowa grupa dzieci i młodzież z gminy Zwierzyniec wyjeżdża w środę 21 września do Niemiec.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum spędzą w zaprzyjaźnionej szkole Ilshofen i partnerskiej gminie Braunsbach tydzień. W tym czasie będą brać udział w zajęciach szkolnych swoich rówieśników, zwiedzać zabytki, a także obejrzą miejscowy zakład produkujący żółty ser. Młodych mieszkańców gminy Zwierzyniec ugoszczą niemieckie rodziny.
Więcej…
 


Strona 286 z 329

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie