Zwierzyniec
Aktualności
Dwunaste święto filmów Drukuj
wtorek, 02 sierpnia 2011 10:50
Za cztery dni w Zwierzyńcu rozpocznie się doroczne święto kina. Dwunasta edycja Letniej Akademii Filmowej ruszy w piątek 5 sierpnia i potrwa 10 dni.

Po sukcesie ubiegłorocznych prezentacji kina z Republiki Południowej Afryki, organizatorzy tegorocznej LAF zamierzają kontynuować ten kierunek, ale uwzględniając przede wszystkim produkcje z północy tego kontynentu. Rektor LAF Piotr Kotowski wyjaśnia, że nie jest to związane wyłącznie z ostatnimi wydarzeniami politycznymi, ale przede wszystkim z faktem, że filmy wyprodukowane właśnie w północnej Afryce coraz częściej goszczą na najważniejszych festiwalach filmowych. Świadczy o tym choćby tegoroczna nominacja do Oscara dla „Outside the Law” algierskiego reżysera Rachida Bouchareba. Według organizatorów akademii są jednak mniej znane propozycje filmowe warte uwagi. Prawie 50 takich filmów będzie można obejrzeć w Zwierzyńcu w cyklu „Karawana z Maghrebu”.

Więcej…
 
XII Zamojskie Dni Folkloru - Zdjęcia Drukuj
poniedziałek, 25 lipca 2011 06:08

 

 Dni Folkloru  Dni Folkloru  Dni Folkloru  Dni Folkloru
 Dni Folkloru  Dni Folkloru  Dni Folkloru  Dni Folkloru

 
Młodzi artyści i naukowcy w Zwierzyńcu Drukuj
piątek, 22 lipca 2011 12:57

W dniach 16 - 30 lipca 2011 Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci organizuje II Wielodyscyplinarne Spotkania Rzeczpospolita mniej znana
w Zwierzyńcu.

 

Więcej…
 
Dni Folkloru po raz 12 Drukuj
piątek, 22 lipca 2011 07:44
Ponad 400 wykonawców zapowiedziało udział w tegorocznych Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu. W imprezie, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 24 lipca, wystąpią reprezentanci 11 gmin powiatu zamojskiego.

Będą to zespoły śpiewacze, kapele, chóry i soliści z Adamowa, Komarowa, Krasnobrodu, Nielisza, Radecznicy, Sitna, Skierbieszowa, Sułowa, Starego Zamościa i gminy Zamość oraz ze Zwierzyńca.

Więcej…
 
Umowa na oczyszczalnię podpisana Drukuj
wtorek, 19 lipca 2011 16:02

UE

Burmistrz Zwierzyńca podpisał w poniedziałek 18 lipca umowę z konsorcjum, które zmodernizuje miejscową oczyszczalnię ścieków. Plac budowy ma być przekazany w przyszłym tygodniu, a prace powinny zostać wykonane w ciągu około 1,5 roku.

Przez ten czas wykonawca ma wybudować nowy reaktor i wielofunkcyjny budynek oczyszczalni wraz ze stacją odwadniania osadów, której obecnie w Zwierzyńcu nie ma.

Więcej…
 


Strona 292 z 329

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie