Zwierzyniec
Aktualności
Sektor finansowy edukuje razem z samorządami Drukuj
wtorek, 17 października 2017 09:41

Gmina Zwierzyniec dołączyła do Projektu sektorowego Bankowcy dla Edukacji. Porozumienie o współpracy w zakresie edukacji ekonomicznej i cyberbezpieczeństwa pomiędzy sektorem finansowym a samorządem lokalnym zostało podpisane przez Jana Skibę – Burmistrza Zwierzyńca oraz Związek Banków Polskich i Warszawski Instytut Bankowości.

Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele stron porozumienia pn. "Edukacja ekonomiczna dzieci, młodzieży, studentów i seniorów - współpraca sektora finansowego z samorządami" jest to niezbędnym elementem przygotowania młodego człowieka do życia we współczesnym świecie, zaś skuteczna realizacja tego zadania wymaga szerokich działań wspieranych przez instytucje rynku finansowego oraz inne odpowiedzialne za edukację w tym zakresie.

- W dzisiejszym świecie, umiejętność orientowania się i podejmowania trafnych decyzji w obszarze finansów osobistych, staje się już nie luksusem a koniecznością. Dlatego też cieszymy się, że  Zwierzyniec dołącza do tych miast i gmin, które chcą aktywnie włączyć się w jeden z największych projektów edukacyjnych w naszym kraju, który w najbliższych latach ma ambicje stać się czołowym sektorowym projektem edukacyjnym w Europie – powiedział Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości, Waldemar Zbytek.

Bezpośrednim celem Porozumienia jest współpraca przy realizacji działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii i finansów, skierowanych do dzieci, młodzieży, studentów i seniorów, realizowanych w ramach Projektu sektorowego „Bankowcy dla Edukacji”, realizowanego przez Warszawski Instytut Bankowości. Wśród prowadzonych wspólnie aktywności znajdą się m.in. lekcje w szkołach, debaty, konferencje regionalne czy konkursy wiedzy ekonomicznej.

 
"Wygraj z rakiem 2" Drukuj
wtorek, 17 października 2017 07:46

Untitled_17102017_094116_Large

 
Dziesiąta wyprzedaż garażowa Drukuj
poniedziałek, 16 października 2017 08:04

Plakat-Garazowka-X-kolor-web

 

Jako nieformalna grupa lokalnych mieszkańców gminy Zwierzyniec organizujemy rodzinne Wyprzedaże Garażowe dla całego regionu, które cieszą się coraz większym powodzeniem i przyciągają rzesze sprzedawców i klientów z całego Roztocza i okolic.

Wyprzedaże odbywają się sezonowo jednak w odpowiedzi na wiele próśb organizujemy również jesienną wyprzedaż już w niedzielę 22 października 2017 w zwierzynieckim Centrum Kultury. To nowa lokalizacja i mamy nadzieję, będzie znacznie łatwiejsza do odwiedzin "mimochodem".

Zapraszamy wszystkich chętnych do rezerwowania stolików jako sprzedający (mamy ograniczoną liczbę miejsc i decyduje kolejność zgłoszeń) i upłynnienie nieprzydatnych już przedmiotów. Zapraszamy też na rodzinne wyprawy na poszukiwanie skarbów, każdego kto już raz był nie trzeba drugi raz zapraszać. Ciuchy, ciuszki dziecięce, naczynia, sprzęty kuchenne, zabawki, buty, książki, starocie, mosiądz, płyty winylowe, meble - wszystko co mieszka na naszych strychach i w naszych garażach jest mile widziane. Ceny naprawdę okazyjne, wiele rzeczy można kupić już za 1zł!

Impreza jest niekomercyjna, to wielka społeczna akcja i spotkanie eko-recynklingowe, nadajemy naszym "przydasiom" drugie życie! Dzieci są szczególnie mile widziane i zawsze jest dla nich przewidziane specjalne miejsce. Tym razem będzie to kącik do rysowania i zabaw oraz wielka sofa do turlania. Każdy może też upiec ciasto, chleby, przekąski i je sprzedawać podczas wyprzedaży.

Link do wydarzenia na Facebooku.

Link do strony organizatora.

 
Warsztaty dla seniorów - CK dla wszystkich Drukuj
piątek, 13 października 2017 07:59
Pozytywne myślenie, właściwa samoocena czy asertywność to cechy ważne w życiu człowieka w każdym wieku. Starsi mieszkańcy miasta i gminy Zwierzyniec będą mogli o tym porozmawiać i wielu rzeczy się nauczyć na warsztatach rozwoju osobistego, które odbędą się w poniedziałek 16 października w centrum kultury.

Dwa dni później, w tym samym miejscu, zwierzyniecka placówka oraz grupa nieformalna "Juniorzy i Seniorzy" zapraszają na warsztaty dobrej komunikacji międzyludzkiej. Ich uczestnicy będą mogli się nauczyć na przykład jak być dobrym słuchaczem oraz jak się dogadać z innymi i jak zrozumieć inne pokolenie.

Obydwa spotkania, które są otwarte dla wszystkich seniorów, rozpoczną się o 9.00 i są jednym z elementów większego projektu, finansowanego ze środków Programu "Działaj lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów - Gminę Biłgoraj oraz Miasto Biłgoraj. Celem tego programu jest aktywizacja starszych mieszkańców i odtworzenie więzi międzypokoleniowych.
Więcej…
 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej Drukuj
piątek, 13 października 2017 05:53

Szanowni Państwo,


 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę podziękować wszystkim Państwu, Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom oświaty, za trud i wysiłek w pogłębianiu wiedzy, kształtowaniu umysłów i szlifowaniu talentów u Waszych wychowanków, mieszkańców naszej gminy.

 W tym szczególnym dniu życzę Państwu wytrwałości i powodzenia w realizowaniu misji, jaką jest Państwa praca zawodowa. Niech towarzyszy Wam przekonanie,  że tworzycie przyszłość i nadajecie jej lepszy kształt.

 Z okazji tak doniosłego święta proszę przyjąć życzenia zdrowia, pomyślności w życiu osobistym oraz samych dobrych dni w całym roku szkolnym.

 

Z poważaniem

Jan Skiba

 


Strona 4 z 277

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie