Zwierzyniec
Aktualności
Wigilia w centrum kultury Drukuj
środa, 20 grudnia 2017 12:17
Mieszkańcy gminy Zwierzyniec spotkali się na wieczerzy wigilijnej w miejscowym centrum kultury w poniedziałek 18 grudnia. Przy świątecznym stole zasiadło ponad 80 osób.
W świątecznej atmosferze popołudnie spędzili podopieczni i pracownicy ośrodka pomocy społecznej, członkowie Klubu Seniora, honorowi obywatele miasta, duchowni, a także przedstawiciele władz samorządowych i środowisk twórczych, związanych z Centrum Kultury w Zwierzyńcu.

Uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu ewangelii o narodzeniu Chrystusa, odmówili krótką modlitwę, a potem dzieli się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.
Wśród gości byli przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Jan Słomiany, burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba i sekretarz Edyta Wolanin, proboszcz miejscowej parafii ksiądz Błażej Górski i ksiądz Emil Wojtaś, honorowi obywatele - Alfred Hałasa i Zdzisław Kotuła, członkowie Chóru "Cantata", Kapeli Zwierzynieckiej, Zespołu Śpiewaczego "Roztoczanki" z Soch, tworzącej się Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej i grupy "Szybki Kwartet", złożonej z instruktorów centrum kultury.

Wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym nie zabrakło barszczu z uszkami, kapusty z grzybami i grochem, pierogów i ryb, a świętowaniu towarzyszyło spontaniczne śpiewanie kolęd i pastorałek.
 
IV Lubelski Kongres Sołtysów Drukuj
piątek, 15 grudnia 2017 12:51

1200-2000

źródło: prow.lubelskie.pl

W dniu 9 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym przy ulicy Artura Grottgera 2 odbył się „IV Lubelski Kongres Sołtysów” zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Imprezę w tym roku odwiedziło ponad 300 Sołtysów z terenu Województwa Lubelskiego. Był to czas refleksji oraz próba rozwiązania problemów z którymi na co dzień muszą się zmierzyć liderzy obszarów wiejskich – którymi niewątpliwie są Sołtysi.

Gospodarzem spotkania był Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski. Wśród zaproszonych gości można było dostrzec m.in. Pana Krzysztofa Hetmana – Posła do Parlamentu Europejskiego, Pana Jana Łopatę – Posła na Sejm RP, Panią Genowefę Tokarską – Posła na Sejm RP, Panią Annę Augustyniak – Sekretarza Województwa Lubelskiego, Starostów, Wójtów, Radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego. Specjalnym gościem spotkania była Pani Barbara Czachura – Zastępca Prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów, która przybyła do nas z Poznania.

Więcej informacji oraz fotorelacja z kongresu na prow.lubelskie.pl.

 
Zawiadomienie Drukuj
piątek, 15 grudnia 2017 12:41

Urząd Miejski w Zwierzyńcu informuje, iż w dniu 21 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu odbędzie się XLI sesja VII kadencji Rady Miejskiej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.

4. Interpelacje radnych.

5. Informacja z przeprowadzonej kontroli w dniu 11 października 2017 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu.

6. Podejmowanie uchwał w sprawach:

Więcej…
 
Zaproszenie na drugi kiermasz bożonarodzeniowy Drukuj
piątek, 15 grudnia 2017 12:38

Pomysł z organizacją bożonarodzeniowego kiermaszu w Zwierzyńcu "pod chmurką" w ubiegłym roku sprawdził się i teraz będzie kontynuowany. Drugi jarmark na placu przed urzędem miejskim odbędzie się w przedświąteczną środę 20 grudnia między 8.00 a 11.00, ale potencjalni wystawcy powinni się zgłaszać jak najszybciej.

Przez wiele lat takie kiermasze przed Bożym Narodzeniem odbywały się w centrum kultury, ale gdy przed rokiem stoiska stanęły na powietrzu goście chwalili sobie to rozwiązanie. - Nie bez znaczenia był także termin, a dokładniej dzień tygodnia. Środa to u nas dzień targowy, dlatego by ułatwić dostęp do świątecznych produktów jak największej liczbie odwiedzających, tegoroczny kiermasz także organizujemy w środę, a miejsce dla handlujących udostępniamy za darmo - mówi dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu Edyta Sadło.

Organizatorzy liczą, że na stoiskach pojawią się stroiki i świąteczne ozdoby, miody i produkty pszczele, a także ciasta czy regionalne pieczywo. Wszystko zależy jednak od wystawców. Na razie chęć udziału w kiermaszu zadeklarowali pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sochach, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz indywidualni wystawcy. Lista jest otwarta, a kolejni chętni mogą się zgłaszać do 19 grudnia.

Zainteresowani mogą rezerwować miejsca osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej w CKiBP w Zwierzyńcu, albo telefonicznie pod numerem: 84 687 26 60.
 
Dostęp do e–BOK Drukuj
środa, 13 grudnia 2017 13:34

ogo

 


Strona 4 z 282

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie