Zwierzyniec
Aktualności
Zwierzyniec miejscem eksperymentu badawczego Drukuj
poniedziałek, 28 listopada 2011 09:44

Jest szansa, że Zwierzyniec stanie się miejscem eksperymentu badawczego, wykorzystującego odnawialne źródła energii. Chodzi o instalację, która wykorzystuje do tego celu... trawę i, być może, liście.

„Wysokosprawną instalację do wytwarzania i zagospodarowania biogazu na potrzeby badawcze”, bo tak nazywa się ten projekt, chce wdrażać firma z Katowic, która współpracuje z wieloma naukowcami, w tym pracownikami kilku uczelni z Lublina. Pieniądze na ten cel, w wysokości około 5 milionów złotych, zamierza przeznaczyć Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba nie ukrywa, że propozycja jest bardzo ciekawa, a korzyści, które mogą wyniknąć z jej realizacji, nie do przecenienia. Biogazownia o niewielkiej mocy około 250 kilowatów, miałaby powstać przy istniejącej oczyszczalni ścieków, zaś wytwarzana dzięki nowatorskiej instalacji energia cieplna mogłaby znacznie obniżyć koszty jej utrzymania.

Więcej…
 
Budowa Społeczeństwa Informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu Zamojskiego Drukuj
poniedziałek, 28 listopada 2011 09:42

1-31

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

 

Gmina Łabunie jako lider Konsorcjum 8 gmin informuje, że zrealizowała projekt ”Budowa Społeczeństwa Informacyjnego poprzez informatyzację samorządów powiatu Zamojskiego” polegającego na kompleksowej informatyzacji  urzędów.

Gminy biorące udział w programie : Łabunie, Komarów Osada, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Szczebrzeszyn, Stary Zamość, Zwierzyniec.

Więcej…
 
Pomóż dzieciom przetrwać zimę Drukuj
czwartek, 24 listopada 2011 12:55

Zwierzyniecki Ośrodek Kultury i Rekreacji w Zwierzyńcu we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej  w Zwierzyńcu oraz wolontariuszami organizuje już po raz  kolejny Ogólnopolską Akcję Charytatywną Radia i Telewizji Lublin „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

Jest to akcja, w której zbierane są dary rzeczowe tj. odzież, zabawki, żywność, słodycze, środki czystości. Dzięki tej akcji co roku wiele dzieci w naszym regionie otrzymuje pomoc. Zbiórka darów odbędzie się w dniu 27 listopada 2011r. od godz. 9.00 do godz. 16.00 w siedzibie Zwierzynieckiego Ośrodka Kultury i Rekreacji ul. Słowackiego 2. Akcja połączona jest z programem artystycznym w wykonaniu dzieci ze szkół z terenu gminy Zwierzyniec.

Czekamy na Państwa pomoc. Do współpracy zapraszamy wszystkich zainteresowanych: firmy, sklepy, osoby prywatne.

Wszelkie informacje można uzyskać w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu, ul. Zamojska 10, lub pod numerem telefonu (84) 6872301.

 

Elżbieta Wawrzkowicz

Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zwierzyńcu

 
„Przyjazne środowisko dla wolontariatu” Drukuj
środa, 23 listopada 2011 07:07

Z A P R O S Z E N I E

 

Burmistrz Zwierzyńca

Zamojskie Centrum Wolontariatu

 

zapraszają na seminarium

 

„Przyjazne środowisko dla wolontariatu”

w dniu 28 listopada 2011 r. w godzinach 12.30 – 14.30

w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu

Więcej…
 
e-Usługi coraz bliżej Drukuj
poniedziałek, 21 listopada 2011 08:23

 

1-31

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013

 

Za kilka tygodni klienci Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu będą mogli wiele spraw załatwiać przez internet. Będzie to możliwe dzięki informatyzacji urzędu, na którą samorząd otrzymał pieniądze z Unii Europejskiej.
W ramach unijnego projektu zakupiono już niezbędny sprzęt i zainstalowano oprogramowanie.
"System elektronicznego obiegu dokumentów właściwie już jest wdrożony, ale na razie sprawdzamy jak się sprawuje, by wychwycić i naprawić ewentualne błędy" – mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej sekretarz miasta Edyta Wolanin.
Ponadto przy urzędzie oraz Zwierzynieckim Ośrodku Kultury i Rekreacji stanęły infomaty, z których będą mogli bezpłatnie korzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści.

Więcej…
 


Strona 358 z 405

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie