Zwierzyniec
Aktualności
Więcej miejsc dla przedszkolaków Drukuj
środa, 03 listopada 2010 13:05
Do przedszkoli w Polsce uczęszcza średnio zaledwie około 40 procent maluchów. W gminie Zwierzyniec wychowaniem przedszkolnym są objęte prawie wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

We wtorek 2 listopada w Sochach rozpoczął działalność kolejny Punkt Przedszkolny, który prowadzi Stowarzyszenie Profilaktyczno-Edukacyjne „Razem”. To druga taka placówka, założona przez tę organizację. Wcześniej stowarzyszenie utworzyło punkt przedszkolny również w Obroczy.
Więcej…
 
Rekordowa kwesta na cmentarzu Drukuj
środa, 03 listopada 2010 09:51
Odwiedzający cmentarz w Zwierzyńcu kolejny raz nie zawiedli. Do puszek, przygotowanych przez organizatorów tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków, wrzucili dokładnie 6 tysięcy 981 złotych i 14 groszy. To o ponad 1,5 tysiąca złotych więcej niż przed rokiem.
Więcej…
 
Schetynówki Drukuj
czwartek, 28 października 2010 14:15

Read more

W gminie Zwierzyniec w środę 27 października oficjalnie otwarto kilka nowych dróg. W mieście wybudowano 3 ulice, które łączą prawo- i lewobrzeżną część Zwierzyńca, natomiast w gminie zmodernizowano prawie 5,5 kilometra trasy Zwierzyniec-Hutki. Obydwie inwestycje zostały zrealizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Więcej…
 
Złote Gody Drukuj
czwartek, 28 października 2010 13:14

Read more 12 par z gminy Zwierzyniec odebrało w środę 27 października wyróżnienia i odznaczenia z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Jubilaci to mieszkańcy Zwierzyńca, Wywłoczki, miejscowości Bagno oraz Żurawnicy. Podczas środowej uroczystości wszyscy otrzymali medale od Prezydenta RP, dyplomy oraz upominki od władz gminy. Wręczali je wojewoda Genowefa Tokarska i burmistrz Jan Skiba.

Więcej…
 
Ratujemy zabytkowe nagrobki zwierzynieckiego cmentarza Zwierzyniec – kwesta 2010 Drukuj
czwartek, 28 października 2010 12:54

Nadeszła jesień, czas nostalgii i zadumy nad przemijaniem - tak pięknie w ten jesienny klimat wpisuje się polska tradycja obchodów Święta Zmarłych. Odwiedzamy groby bliskich, wędrujemy cmentarnymi alejkami w poszukiwaniu znajomych nazwisk – wreszcie mamy czas na refleksję i wspomnienia. Pochylamy się nad grobami, o które już nikt nie dba. Od lat siedemdziesiątych, kiedy to Jerzy Waldorff zainicjował ratowanie warszawskich Powązek, coraz szersze kręgi zataczają społeczne akcje odnowy cmentarnych zabytków. Powszechna staje się świadomość wartości lokalnego dziedzictwa, a stare cmentarze są tego dziedzictwa szczególnym elementem.

Read more Ratujemy zabytkowe nagrobki Ratujemy zabytkowe nagrobki Ratujemy zabytkowe nagrobki
Ratujemy zabytkowe nagrobki Ratujemy zabytkowe nagrobki   

Towarzystwo Miłośników Zwierzyńca już po raz piąty organizuje kwestę pod hasłem: „RATUJEMY ZABYTKOWE NAGROBKI ZWIERZYNIECKIEGO CMENTARZA”.

W tym roku zbiórka będzie miała miejsce:

31 października (niedziela) w godzinach 10-16 oraz

1 listopada (poniedziałek) w godzinach 8-15.

Więcej…
 


Strona 362 z 379

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie