Zwierzyniec
Aktualności
Roztoczańskie pasma J. Kapeckiego Drukuj
środa, 29 listopada 2017 10:26
Fotografie Janusza Kapeckiego będzie można oglądać w Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Roztoczańskie pasma" odbędzie się w czwartek 30 listopada o 16.00. Janusz Kapecki, który urodził się w 1951 roku w Szczebrzeszynie, jest pasjonatem swojej małej ojczyzny, a jego prace doskonale pokazują krajobrazy Roztocza.

Autor z zawodu jest elektronikiem, a z zamiłowania krajoznawcą, przewodnikiem turystycznym i fotografem. To także współtwórca "Roztoczańskiego Ekomuzeum - laboratorium lessowego", który od 1975 roku jest związany z zamojskim oddziałem PTTK. W tym samym czasie został członkiem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego i stworzył pierwszą diaporamę o Szczebrzeszynie. Tylko w ostatnich kilku latach w jego dorobku znalazły się m.in.: wystawa towarzysząca konkursowi "Perły i perełki Lubelszczyzny" w Lublinie, ekspozycja "Skarby przyrody i kultury Zamojszczyzny", prezentowana w Szczebrzeszynie, "Pasma roztoczańskie", które mogli oglądać goście Ośrodka Edukacyjno - Muzealnego Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu oraz wystawa w Galerii CKF Stylowy w Zamościu.
W 2011 roku Janusz Kapecki został wyróżniony Medalem Województwa Lubelskiego, a rok później także nagrodą Bene Meritus Terrae Lublinensi "za dzieło udostępniania ludziom wrażliwym piękna roztoczańskiej przyrody". Autor czwartkowej ekspozycji w Zwierzyńcu ma też na swoim koncie złotą Honorową Odznakę PTTK i srebrną - Zasłużony Działacz PTTK.
 
"Złote Gody" małżeńskich par Drukuj
poniedziałek, 27 listopada 2017 06:58
"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny....." - te słowa 50 lat temu wygłosiło 8 par z miasta i gminy Zwierzyniec. W piątek 24 listopada jubilaci spotkali się na wspólnej uroczystości. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po eucharystii "złote pary" w towarzystwie najbliższych i przedstawicieli władz samorządowych świętowali w miejscowym centrum kultury.

Bohaterowie piątkowego spotkania odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne i kwiaty od burmistrza Zwierzyńca Jana Skiby, przewodniczącej rady miejskiej Urszuli Kolman i sekretarz miasta Edyty Wolanin. Wszyscy życzyli jubilatom dużo zdrowia i kolejnych przeżytych razem małżeńskich rocznic.

Gratulacje i życzenia z okazji "Złotych Godów" w tym roku przyjmują: Janina i Kazimierz Czerwieniecowie z Kosobud, Jadwiga i Józef Kowalowie z Obroczy, Marianna i Czesław Kociubowie z Wywłoczki, a także 5 par ze Zwierzyńca - Janina i Stanisław Kawkowie, Stefania i Jan Maciochowie, Maria i Mieczysław Szklarzowie, Halina i Kazimierz Kaniowie oraz Maria i Tadeusz Mazurkowie.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat" i symbolicznej lampki szampana, a uroczystość uświetnił występ artystów z Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Z krótkim programem dla jubilatów wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych, które prowadzi Anna Bezpalko-Wasiołek i uzdolniony trębacz Arkadiusz Choma, który rozwija swoje zdolności pod kierunkiem Waldemara Paska.
 
Nominacja do Nagrody Prezydenta RP Drukuj
wtorek, 21 listopada 2017 08:18

 Dla Dobra Wspólnego  Dla Dobra Wspólnego  Dla Dobra Wspólnego  Dla Dobra Wspólnego

 

9 listopada Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Nagrodę "Dla Dobra Wspólnego". Nagroda ta promuje postawy, działania i projekty na rzecz dobra wspólnego. Ma honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską.

Przyznawana jest w trzech kategoriach: 1 Człowiek - lider, 2 Dzieło - przedsięwzięcie, projekt, 3 Instytucja - organizacja. To właśnie w tej ostatniej kategorii nominowana została Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. Jednym z założycieli w 1999 roku i członkiem Fundacji jest Gmina Zwierzyniec. Kapituła nominując FFLZB do tej zaszczytnej Nagrody dostrzegła i doceniła działania Fundacji na rzecz mieszkańców powiatu biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec. W latach Fundacja 1999-2017 przekazała społeczności lokalnej kwotę 4.838.368,00zł  w formie stypendiów (1.381.940 zł), grantów (3.203.547 zł) i darowizn (252.881 zł). Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim Fundację reprezentowały: Pani Irena Gadaj - Prezes Zarządu Fundacji oraz Urszula Kolman Przewodnicząca Rady Miejskiej i jednocześnie wice Przewodnicząca Rady Fundacji. W trakcie spotkania Pan Prezydent otrzymał ostatnie wydanie albumu "Zwierzyniec w starej pocztówce i fotografii". Jednocześnie prezentując album panie wyraziły  nadzieję, że Pan Prezydent odwiedzi Zwierzyniec oraz Biłgoraj, czego Prezydent nie wykluczył.

 
Podatkowa sesja rady Drukuj
wtorek, 21 listopada 2017 08:13

Rada Miejska w Zwierzyńcu uchwaliła w czwartek 16 listopada podatki na przyszły rok. Część stawek radni utrzymali na dotychczasowym poziomie, a niektóre wzrosną o kilka groszy.

Takie same jak teraz będą stawki podatków rolnego i od środków transportowych.

Nieco wyższe będą podatki od niektórych gruntów i nieruchomości. Na przykład podatek od gruntu, związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej, wzrośnie z obecnych 85 groszy za metr kwadratowy do 87. Stawka podatku od budynków mieszkalnych będzie wyższa o 3 grosze i będzie wynosić 58 groszy za metr kwadratowy, a podatek od budynków, w których jest prowadzona działalność gospodarcza został podwyższony z 22 złotych i 10 groszy w tym roku do 22 złotych i 20 groszy w 2018.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli również uchwałę, potwierdzającą przekształcenie Zespołu Szkół w Zwierzyńcu, czyli Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu i jej filii oraz Gimnazjum Publicznego im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu w Szkołę Podstawową im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu. Uchwała kończy procedurę dostosowania sieci szkolnej do nowego systemu oświaty.
 
Zawiadomienie Drukuj
wtorek, 14 listopada 2017 06:52

Urząd Miejski w Zwierzyńcu informuje, iż w dniu 16 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu odbędzie się XL sesja VII kadencji Rady Miejskiej.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie quorum.

2. Przyjęcie porządku obrad.

3. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji /28.09.2017 r. i 31.10.2017 r./

4. Interpelacje radnych.

5. Informacja Przewodniczącej Rady Miejskiej o oświadczeniach majątkowych złożonych przez radnych Rady Miejskiej w Zwierzyńcu.

6. Informacja Burmistrza Zwierzyńca o oświadczeniach majątkowych złożonych przez dyrektorów i kierowników jednostek organizacyjnych oraz pracowników Urzędu Miejskiego.

7. Sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Zwierzyńcu za I półrocze 2017r.

8. Informacja z przeprowadzonej kontroli w dniu 10 października 2017 r. w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Zwierzyńcu.

Więcej…
 


Strona 5 z 282

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie