Zwierzyniec
Aktualności
Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców Drukuj
wtorek, 03 października 2017 10:27
  Przy wsparciu dotacji w konkursie Działaj Lokalnie 2017, nieformalna grupa „Juniorzy i Seniorzy” działająca przy Centrum Kultury zbiera stare zdjęcia ze Zwierzyńca i okolic celem wydania Zwierzynieckiej Kroniki Mieszkańców. Kronika ma zwierać dawne zdjęcia ślubne, ze świąt i uroczystości oraz dokumentujące codzienne życie. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Zwierzyniec o udostępnianie zdjęć z domowych archiwów. Prosimy o kontakt z Punktem Informacji Turystycznej, działającym od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 oraz pod numerem telefonu 84 687 26 60.

Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców jest częścią projektu, którego celem jest pobudzenie aktywności osób starszych i odtworzenie więzi międzypokoleniowych. Projekt zakłada ponadto organizację spotkań i warsztatów dla seniorów i młodzieży:

  • integracyjne spotkania młodych i seniorów, wspólne spotkania przy herbacie i rękodziele.

  • warsztaty rozwoju osobistego dla seniorów, podczas których będzie poruszana tematyka samooceny, poczucia bycia potrzebnym, ćwiczenia pozytywnego myślenia czy też budowanie asertywnej postawy,

  • warsztaty dobrej komunikacji międzypokoleniowej, które pomogą porozumieć się między seniorami a osobami młodymi,

  • spotkanie „Młodzi dla seniorów”, podczas którego młodzi ludzie wprowadzą seniorów w swój świat i zrozumiale o nim opowiedzą, o swoich pasjach, pokażą jak używać komputer i nowoczesny telefon.

Zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnych wydarzeniach na stronie internetowej Centrum Kultury www.kultura-zwierzyniec.pl oraz na profilu FB Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu.

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów Gminę Biłgoraj oraz Miasto Gmina Biłgoraj.

 

lgck

 

 
Zapraszamy do konsultacji Drukuj
poniedziałek, 02 października 2017 11:01

„Program współpracy Gminy Zwierzyniec z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.”

Urząd Miejski w Zwierzyńcu przedstawia do konsultacji społecznych projekt Programu współpracy Gminy Zwierzyniec z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok

Program dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej, zakładka Ogłoszenia/2017, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego - www.zwierzyniec.info.pl, zakładka Organizacje pozarządowe, Aktualności, oraz w wersji drukowanej w budynku urzędu, I piętro pok. Nr 4, Urząd Miejski w Zwierzyńcu ul. Rynek 1, 22-470 Zwierzyniec.

Konsultacje przeprowadzone zostaną w terminie od dnia 02 października 2017 r. do dnia 17 października 2017 r. Ewentualne uwagi oraz opinie dotyczące ww. programu należy składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Warunkiem udziału w konsultacjach organizacji pozarządowej jest podanie nazwy organizacji, osób uprawnionych do reprezentowania, danych rejestrowych oraz imienia i nazwiska osoby wypowiadającej się w imieniu organizacji.

Projekt Programu współpracy Gminy Zwierzyniec z podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok.

 
Zawiadomienie Drukuj
środa, 27 września 2017 06:19
  W związku z rezygnacją z pełnienia funkcji sołtysa przez P. Tomasza Mostowskiego, zgodnie z § 14 Statutu Sołectwa nadanego uchwałą Nr XXV/137/96 Rady Miejskiej w Zwierzyńcu z dnia 14 lutego 1996 r.

 zwołuję zebranie wiejskie mieszkańców Sołectwa Kosobudy w sprawie wyboru Sołtysa.

Zebranie odbędzie się w dniu 30 września 2017 r. (sobota) o godz. 17.00 w lokalu Remizy OSP w Kosobudach.

Dla dokonania ważnego wyboru Sołtysa wymagana jest obecność co najmniej 1/5 mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania.

O ile w wyżej podanym terminie nie będzie wymaganej liczby mieszkańców – wybory odbędą się w drugim terminie tj. w tym samym dniu o godz. 17.30, jeżeli w zebraniu udział weźmie co najmniej 10 osób.

Proponowany porządek zebrania:

1. Otwarcie zebrania.

2. Informacja o trybie wyboru sołtysa.

3. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

4. Zgłoszenie kandydatów na sołtysa.

5. Przeprowadzenie głosowania i ustalenie wyników wyborów

6. Wolne wnioski i zapytania.

7. Zakończenie zebrania.

Zapraszam do uczestnictwa w zebraniu!

Burmistrz

Jan Skiba

 
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty Drukuj
wtorek, 26 września 2017 10:14

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty na wykonanie remontu budynku świetlicy wiejskiej w ramach projektu pt. ,,Adaptacja budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Sochy"

Informacja w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu.

Informacja [*.pdf]

Więcej…
 
Budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla miejscowości Sochy Drukuj
czwartek, 21 września 2017 11:02

Bez_tytuu

 


Strona 6 z 277

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie