Zwierzyniec
Aktualności
Rejestr wyborców - film edukacyjny Drukuj
piątek, 12 stycznia 2018 07:13
Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców! Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie. Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborcóww gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos.
Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić?
 
Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz. Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców!

Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Screenshot-2018-1-12_Wybory_samorzdowe_sprawd_czy_jeste_w_rejestrze_wyborcw_-_YouTube

 
Przed finałem WOŚP 2018 Drukuj
czwartek, 11 stycznia 2018 19:15

Wolontariusze gotowi, program koncertu prawie dopięty - ostatnie odliczanie do kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu można zaczynać. W niedzielę 14 stycznia pieniądze do puszek będzie zbierać około 50 wolontariuszy.

Będzie można ich spotkać nie tylko w Zwierzyńcu, ale także w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce i Żurawnicy. Kwestujący będą czekać na darczyńców przeważnie przed i po niedzielnych mszach świętych, a w samym Zwierzyńcu pieniądze będą zbierać od 7.30 do 13.30 i od 16.00 na tradycyjnym koncercie w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej.

- Wystąpią w nim Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, gdzie ma swoją siedzibę główny sztab akcji i gdzie wolontariusze będą się mogli posilić grochówką i bigosem albo rozgrzać kawą czy herbatą - mówi szef zwierzynieckiego sztabu WOŚP Jan Czochra.

W ubiegłym roku mieszkańcy Zwierzyńca i okolic zasili konto orkiestry kwotą 9 tysięcy 2 złotych i 72 groszy, która jest najwyższą sumą, zebraną na WOŚP. Jan Czochra przyznaje, że jeśli tym razem uda się zebrać więcej, będzie bardzo miło, ale nie o bicie rekordów chodzi, lecz o pomoc potrzebującym.
 
Spotkanie informacyjne dotyczące pozyskania środków na założenie działalności gospodarczej Drukuj
czwartek, 11 stycznia 2018 07:52

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków na założenie działalności gospodarczej oraz wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach

które odbędzie się w

dnia 16.01.2018 w godz. 10:00 - 13:00

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich w 2018 roku. Podczas spotkania omówimy formy wsparcia dla osób, które pozostają bez pracy lub chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Zgłoszenia na spotkanie odbywają się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 84  638 02 67 lub pod adresem email  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Dla kogo

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką Funduszy Europejskich, a w szczególności osoby, które chcą pozyskać środki na założenie działalności gospodarczej oraz tych wszystkich, którzy planują podnieść swoje kwalifikacje, biorąc udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach.

Program szkolenia

Więcej…
 
Procesja z kolędami Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 11:24

W zmienionej formule odbędzie się tegoroczny Orszak Trzech Króli w Zwierzyńcu. Tym razem obchody święta Objawienia Pańskiego będą mieć formę procesji ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

- Postanowiliśmy, że w tym roku przejdziemy w procesji, by zamanifestować naszą wiarę, bez odgrywania biblijnych scenek na trasie przemarszu. Rozpoczynamy jak zwykle przy Kościele na Wodzie, a potem przejdziemy deptakiem i ul. Zamojską do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta - zapowiada ksiądz Błażej Górski, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, która jest głównym organizatorem orszaku. Jednocześnie zachęca uczestników, by włożyli kolędnicze przebrania, podkreślające charakter sobotniego święta. - Z takim apelem zwróciliśmy się przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą na tę prośbę odpowiedzieć także pozostali uczestnicy uroczystości - dodaje ksiądz Górski.

Wszyscy spotkają się o 11.30 przy Kościele na Wodzie, a orszak zakończy południowa msza święta.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie. Po raz pierwszy w Polsce w 2009 roku w Warszawie zorganizowała je Fundacja "Orszak Trzech Króli". Obserwowało je wtedy około 5 tysięcy ludzi, ale rok później liczba uczestników zwiększyła się już dwukrotnie, a w ostatnich latach sięgała 1,5 miliona.
 
Kolędować małemu Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 11:23

Rozpoczyna się nowa edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Zwierzyńcu. Przesłuchania odbędą się w pierwszą niedzielę Nowego Roku, a miejscowe centrum kultury przyjmuje zgłoszenia uczestników.

Swoje zdolności wokalne mogą zaprezentować artyści w każdym wieku - soliści, instrumentaliści i zespoły z gminy Zwierzyniec. Każdy wykona jedną kolędę lub pastorałkę z własnym akompaniamentem albo z półplaybackiem.

Zgłoszenia trzeba składać w siedzibie Centrum Kultury przy ul. Słowackiego w Zwierzyńcu, a szczegółowych informacji udziela instruktor do spraw muzyki Anna Bezpalko-Wasiołek.

Rekrutacja chętnych kończy się 4 stycznia, a impreza odbędzie się trzy dni później. Przeglądowi będzie towarzyszyć koncert kolęd w wykonaniu zespołu śpiewaczego "Jarzębina" z Kocudzy, trzykrotnego laureata "Złotej Baszty" na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą, Nagrody im. Oskara Kolberga oraz wielu innych nagród, znanego m.in. z hymnu polskiej reprezentacji piłkarskiej na EURO 2012 "Koko koko Euro spoko".
 


Strona 2 z 282

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie