Zwierzyniec
Jubileuszowy plener w Topólczy
Jubileuszowy plener w Topólczy Drukuj
piątek, 11 czerwca 2010 10:00

W parafii Rzymskokatolickiej Świętego Izydora w Topólczy w piątek 11 czerwca rozpoczyna się Roztoczański Plener Rzeźbiarski.

Wezmą w nim udział artyści z województw lubelskiego i podkarpackiego, m.in. z: Poniatowej, Narola, Józefowa i Zwierzyńca. Wszyscy przez 3 dni będą wykonywać rzeźby w drewnie lipowym. Będzie to jubileuszowa, bo 5 edycja pleneru.

Każdego roku rzeźbiarze wykonują prace, związane z innym tematem. Hasło przewodnie tegorocznego pleneru brzmi „Bądź pozdrowiona Łaskawa Pani”, dlatego artyści będą rzeźbić postać Matki Bożej Fatimskiej z trójką dzieci.
„W poprzednich latach rzeźbiarze wykonywali m.in. figurki do szopki bożonarodzeniowej” - przypomina organizator pleneru proboszcz parafii w Topólczy ksiądz Krzysztof Świta. Pierwszy raz wykorzystano je podczas ostatnich świat Bożego Narodzenia, ale ksiądz Świta ma nadzieje, że jeszcze w tym roku uda się zorganizować stałą ekspozycję na placu przy kościele.

Wszystkie prace są prezentowane na wernisażu, który kończy każdy plener. Tak będzie również w najbliższą niedzielę 13 czerwca. Gościem specjalnym wernisażu, który rozpocznie się o 10.00, będzie zespół „Drewutnia” z Lublina. Plener zakończy oficjalnie uroczysta msza święta. Głównym celem spotkania rzeźbiarzy w Topólczy jest promocja twórców ludowych i Roztocza oraz integracja lokalnej społeczności.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie