Zwierzyniec
Rockowe brzmienia
Rockowe brzmienia Drukuj
wtorek, 04 lipca 2017 07:43

Zespół "Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów" z Tarnowa zdobył pierwszą nagrodę tegorocznego przeglądu "Rockowisko" w Zwierzyńcu. W konkursie, który odbył się w Parku Środowiskowym w miniony weekend, wzięło udział siedem kapel, a w całej imprezie wystąpiło kilkanaście grup, w tym - po raz pierwszy - rockmeni z Ukrainy.

Nagrodą za pierwsze miejsce jest m.in. występ na scenie alternatywnej "Cieszanów Rock Festiwal". W związku z tym, że "Egzotyczny Dandys Paryskich Bulwarów" już wcześniej zakwalifikował się na tę imprezę, zagrają na niej także zdobywcy drugiego miejsca podczas zwierzynieckiego "Rockowiska", czyli zespół "Vermis" z Łodzi. Trzecie zajął "Portfinger" z Lublina.

Uczestnicy tegorocznego konkursu zostali wybrani spośród 60 kandydatów, a ich występy oceniali przedstawiciele organizatorów z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu, Centrum Kultury Niezależnej "Pogotowie" z Biłgoraja i nieformalnej grupy "Róbmy muzykę" ze Zwierzyńca oraz firmy fonograficznej, która ufundowała nagrodę finansową dla zwycięzców i sfinansuje produkcję płyt całej trójki laureatów.
Oprócz przesłuchań konkursowych fani muzyki rockowej bawili się na koncertach zaproszonych gości. Pierwszego dnia zagrali: KSU, laureaci pierwszej edycji zwierzynieckiego "Rockowiska", czyli "Whiterose" z Lublina, krośnieński zespół "Krusher". W sobotę 1 lipca wystąpili: "Neshorn" z Legionowa, rzeszowski "The Freeborn Brothers", ukraiński "Hell:On", "Materia" ze Szczecinka i warszawski "Nocny Kochanek", którego koncert cieszył się wyjątkową popularnością.
Według dyrektor CKiBP w Zwierzyńcu Edyty Sadło wysoka frekwencja towarzyszyła wszystkim koncertom, a wśród fanów byli mieszkańcy nie tylko okolicznych gmin, ale także województw małopolskiego, podkarpackiego czy świętokrzyskiego. - Największą grupę wśród publiczności stanowiła młodzież, ale poważną reprezentację, szczególnie na koncercie zespołu KSU, mieli także nieco starsi fani muzyki, którzy znają doskonale zarówno "Bieszczady" czy "Rozbity dzban", jak i wiele innych utworów - podsumowują organizatorzy.

Zainteresowanie fanów był tak duże, że pomysłodawcy "Rockowiska" zastanawiają się nad zmianą miejsca imprezy, które pomieściłoby jeszcze większą rzeszę zwolenników rockowego grania. Decyzji w tej sprawie nie ma, ponieważ Park Środowiskowy w Zwierzyńcu ma swój niepowtarzalny klimat, co nawet ze sceny podkreślali wykonawcy tegorocznych koncertów.
Więcej informacji na stronie Informacyjnej Agencji Samorządowej.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie