Zwierzyniec
Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców
Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców Drukuj
wtorek, 03 października 2017 10:27
  Przy wsparciu dotacji w konkursie Działaj Lokalnie 2017, nieformalna grupa „Juniorzy i Seniorzy” działająca przy Centrum Kultury zbiera stare zdjęcia ze Zwierzyńca i okolic celem wydania Zwierzynieckiej Kroniki Mieszkańców. Kronika ma zwierać dawne zdjęcia ślubne, ze świąt i uroczystości oraz dokumentujące codzienne życie. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy Zwierzyniec o udostępnianie zdjęć z domowych archiwów. Prosimy o kontakt z Punktem Informacji Turystycznej, działającym od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 oraz pod numerem telefonu 84 687 26 60.

Zwierzyniecka Kronika Mieszkańców jest częścią projektu, którego celem jest pobudzenie aktywności osób starszych i odtworzenie więzi międzypokoleniowych. Projekt zakłada ponadto organizację spotkań i warsztatów dla seniorów i młodzieży:

  • integracyjne spotkania młodych i seniorów, wspólne spotkania przy herbacie i rękodziele.

  • warsztaty rozwoju osobistego dla seniorów, podczas których będzie poruszana tematyka samooceny, poczucia bycia potrzebnym, ćwiczenia pozytywnego myślenia czy też budowanie asertywnej postawy,

  • warsztaty dobrej komunikacji międzypokoleniowej, które pomogą porozumieć się między seniorami a osobami młodymi,

  • spotkanie „Młodzi dla seniorów”, podczas którego młodzi ludzie wprowadzą seniorów w swój świat i zrozumiale o nim opowiedzą, o swoich pasjach, pokażą jak używać komputer i nowoczesny telefon.

Zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnych wydarzeniach na stronie internetowej Centrum Kultury www.kultura-zwierzyniec.pl oraz na profilu FB Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu.

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej i partnerów Gminę Biłgoraj oraz Miasto Gmina Biłgoraj.

 

lgck

 

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie