Zwierzyniec
103 urodziny Józefa Piaseckiego
103 urodziny Józefa Piaseckiego Drukuj
wtorek, 31 października 2017 06:38
Najstarszy mieszkaniec gminy Zwierzyniec Józef Piasecki z Żurawnicy skończył 103 lata. Z tej okazji odwiedzili go przedstawiciele władz samorządowych, by przekazać upominki oraz złożyć gratulacje i życzenia kolejnych lat w zdrowiu i radości bliskich.

Sekretarz Edyta Wolanin i Andrzej Grudziński z Urzędu Stanu Cywilnego przekazali jubilatowi także list od burmistrza Jana Skiby, który podkreśli, że to wyjątkowe święto i piękna rocznica. - Przeżył Pan w swoim życiu wiele chwil radosnych, jak i też dramatycznych, uczestnicząc w doniosłych i trudnych losach naszej Ojczyzny. Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny Jubileusz. Niech każdy dzień wnosi w Pana życie coraz więcej ciepła i miłości, niech napawa Pana radością i poczuciem dumy z życiowych doświadczeń - napisał burmistrz Zwierzyńca.
Józef Piasecki jest jednym z nielicznych mężczyzn, którzy dożyli tak sędziwego wieku. Urodził się 27 października w 1914 roku i przez całe życie jest związany z Żurawnicą. Oprócz pracy na roli Pan Józef był żołnierzem. W listopadzie 1937 roku otrzymał przydział do 2 Korpusu Marynarzy Kadry Flotylli Rzecznej w Pińsku. W lutym następnego roku został skierowany na kurs artylerzystów, a potem służył na ORP "Dzikman" i ORP "Toruń". W 1939 roku bronił Helu i Gdyni, a w październiku trafił do niewoli niemieckiej, gdzie przebywał do końca wojny. W 2000 roku prezydent RP awansował go do stopnia podporucznika Wojska Polskiego.
Więcej informacji na stronie Informacyjnej Agencji Samorządowej.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie