Zwierzyniec
"Złote Gody" małżeńskich par
"Złote Gody" małżeńskich par Drukuj
poniedziałek, 27 listopada 2017 06:58
"Świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny....." - te słowa 50 lat temu wygłosiło 8 par z miasta i gminy Zwierzyniec. W piątek 24 listopada jubilaci spotkali się na wspólnej uroczystości. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym. Po eucharystii "złote pary" w towarzystwie najbliższych i przedstawicieli władz samorządowych świętowali w miejscowym centrum kultury.

Bohaterowie piątkowego spotkania odebrali medale za długoletnie pożycie, przyznane przez prezydenta RP, a także listy gratulacyjne i kwiaty od burmistrza Zwierzyńca Jana Skiby, przewodniczącej rady miejskiej Urszuli Kolman i sekretarz miasta Edyty Wolanin. Wszyscy życzyli jubilatom dużo zdrowia i kolejnych przeżytych razem małżeńskich rocznic.

Gratulacje i życzenia z okazji "Złotych Godów" w tym roku przyjmują: Janina i Kazimierz Czerwieniecowie z Kosobud, Jadwiga i Józef Kowalowie z Obroczy, Marianna i Czesław Kociubowie z Wywłoczki, a także 5 par ze Zwierzyńca - Janina i Stanisław Kawkowie, Stefania i Jan Maciochowie, Maria i Mieczysław Szklarzowie, Halina i Kazimierz Kaniowie oraz Maria i Tadeusz Mazurkowie.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego "Sto lat" i symbolicznej lampki szampana, a uroczystość uświetnił występ artystów z Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Z krótkim programem dla jubilatów wystąpili uczestnicy zajęć wokalnych, które prowadzi Anna Bezpalko-Wasiołek i uzdolniony trębacz Arkadiusz Choma, który rozwija swoje zdolności pod kierunkiem Waldemara Paska.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie