Zwierzyniec
Wigilia w centrum kultury
Wigilia w centrum kultury Drukuj
środa, 20 grudnia 2017 12:17
Mieszkańcy gminy Zwierzyniec spotkali się na wieczerzy wigilijnej w miejscowym centrum kultury w poniedziałek 18 grudnia. Przy świątecznym stole zasiadło ponad 80 osób.
W świątecznej atmosferze popołudnie spędzili podopieczni i pracownicy ośrodka pomocy społecznej, członkowie Klubu Seniora, honorowi obywatele miasta, duchowni, a także przedstawiciele władz samorządowych i środowisk twórczych, związanych z Centrum Kultury w Zwierzyńcu.

Uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentu ewangelii o narodzeniu Chrystusa, odmówili krótką modlitwę, a potem dzieli się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.
Wśród gości byli przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Jan Słomiany, burmistrz Zwierzyńca Jan Skiba i sekretarz Edyta Wolanin, proboszcz miejscowej parafii ksiądz Błażej Górski i ksiądz Emil Wojtaś, honorowi obywatele - Alfred Hałasa i Zdzisław Kotuła, członkowie Chóru "Cantata", Kapeli Zwierzynieckiej, Zespołu Śpiewaczego "Roztoczanki" z Soch, tworzącej się Wielopokoleniowej Orkiestry Dętej i grupy "Szybki Kwartet", złożonej z instruktorów centrum kultury.

Wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, na którym nie zabrakło barszczu z uszkami, kapusty z grzybami i grochem, pierogów i ryb, a świętowaniu towarzyszyło spontaniczne śpiewanie kolęd i pastorałek.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie