Zwierzyniec
Procesja z kolędami
Procesja z kolędami Drukuj
czwartek, 04 stycznia 2018 11:24

W zmienionej formule odbędzie się tegoroczny Orszak Trzech Króli w Zwierzyńcu. Tym razem obchody święta Objawienia Pańskiego będą mieć formę procesji ze wspólnym śpiewaniem kolęd.

- Postanowiliśmy, że w tym roku przejdziemy w procesji, by zamanifestować naszą wiarę, bez odgrywania biblijnych scenek na trasie przemarszu. Rozpoczynamy jak zwykle przy Kościele na Wodzie, a potem przejdziemy deptakiem i ul. Zamojską do kościoła parafialnego, gdzie odbędzie się uroczysta msza święta - zapowiada ksiądz Błażej Górski, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Zwierzyńcu, która jest głównym organizatorem orszaku. Jednocześnie zachęca uczestników, by włożyli kolędnicze przebrania, podkreślające charakter sobotniego święta. - Z takim apelem zwróciliśmy się przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale mogą na tę prośbę odpowiedzieć także pozostali uczestnicy uroczystości - dodaje ksiądz Górski.

Wszyscy spotkają się o 11.30 przy Kościele na Wodzie, a orszak zakończy południowa msza święta.

Orszak Trzech Króli to największe uliczne jasełka na świecie. Po raz pierwszy w Polsce w 2009 roku w Warszawie zorganizowała je Fundacja "Orszak Trzech Króli". Obserwowało je wtedy około 5 tysięcy ludzi, ale rok później liczba uczestników zwiększyła się już dwukrotnie, a w ostatnich latach sięgała 1,5 miliona.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie