Zwierzyniec
Międzynarodowe granie w pomaganie
Międzynarodowe granie w pomaganie Drukuj
poniedziałek, 15 stycznia 2018 13:50
Nowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu i... nowy rekord, liczony także w zagranicznych walutach. Teraz wynosi on 9 tysięcy 516 złotych 41 groszy, 5 dolarów oraz 12,62 euro. To wynik lepszy od rekordu, ustanowionego przed rokiem o ponad pół tysiąca złotych.
- Praca wolontariuszy nie była w tym roku łatwa. Mróz może nie był duży, ale wiał silny wiatr. Mimo to kwestujący i darczyńcy spisali się na medal, bo zbiórka w całej gminie odbyła się sprawnie, pieniądze są już policzone i jeszcze dzisiaj wieziemy je do banku - relacjonuje szef sztabu WOŚP w Zwierzyńcu Jan Czochra.
W niedzielę 14 stycznia około 50 wolontariuszy zbierało pieniądze w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Turzyńcu, Wywłoczce, Żurawnicy i w Zwierzyńcu. Większość kwestujących spotykała się z darczyńcami przed i po mszach świętych, a w samym Zwierzyńcu także na tradycyjnym koncercie w sali gimnastycznej miejscowej szkoły podstawowej.

Wystąpili w nim Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" oraz soliści i zespoły, działające w Centrum Kultury w Zwierzyńcu, w tym zespoły wokalne "Kukuryku" i "Kręciołki" oraz Formacja Tańca Nowoczesnego "Luzmix". W centrum kultury mieścił się główny sztab WOŚP, gdzie wolontariusze mogli się posilić kiełbaskami, pierożkami i zupą, a także rozgrzać kawą czy herbatą.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie