Zwierzyniec
Po przetargu na zagospodarowanie placu przy ratuszu
Po przetargu na zagospodarowanie placu przy ratuszu Drukuj
poniedziałek, 21 maja 2018 06:14
Gmina Zwierzyniec rozstrzygnęła przetarg na zagospodarowanie placu przy urzędzie miejskim. Prace będą kosztować ponad 240 tysięcy złotych, a część tych środków będzie pochodzić z funduszy unijnych.
O realizację tej inwestycji starały się trzy firmy z Panasówki, Mokrego i Księżpola, z których najkorzystniejszą ofertę złożyła ta pierwsza.

Roboty będą prowadzone w północnej części placu przy zwierzynieckim ratuszu, która prawie 20 lat temu została wyłożona betonowymi płytami i jest już zniszczona. Teraz miasto chce wymienić nawierzchnię na kostkę brukową, zamontować kilkanaście ławek i tak zwany zdrój wodny.
Teren, który zostanie zmodernizowany jest wykorzystywany także jako miejskie targowisko, dlatego na czas robót będzie ono zmieniać lokalizację, a po zakończeniu prac wróci na dotychczasowe miejsce.

Nowe, bardziej estetyczne i funkcjonalne otoczenie Ratusza w Zwierzyńcu ma być gotowe do 28 września. Ponad połowę środków na ten cel gmina otrzyma z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

da

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie