Zwierzyniec
„X Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką” - INFORMACJE
„X Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką” - INFORMACJE Drukuj
poniedziałek, 23 lipca 2018 10:39
Szanowni Państwo,  

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w „X Lubelskich Spotkaniach  z Tradycją i Kulturą Łowiecką”, których organizatorami są Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Roztoczański Park Narodowy oraz Urząd Miejski w Zwierzyńcu.

Wydarzenie to wpisało się w kalendarz spotkań środowisk myśliwych, leśników oraz miłośników przyrody i zyskało rangę jednej ze sztandarowych atrakcji w wakacyjnej ofercie turystycznej lubelskiego Roztocza. Głównym celem Naszego przedsięwzięcia jest przybliżenie obyczajów łowieckich oraz kuchni myśliwskiej wśród mieszkańców naszego regionu jak również wśród samych myśliwych i ich rodzin. W programie tegorocznych spotkań, które odbędą się 19 sierpnia 2018 r. w Zwierzyńcu, przewidziano wiele atrakcji takich jak: konkursy, pokaz sokolnictwa, pokaz psów myśliwskich, pokaz wabienia zwierzyny, wystawa trofeów łowieckich, zabawy dla dzieci, kiermasze związane z tematyką łowiecką oraz występy zespołów muzyki myśliwskiej. Ponadto wszyscy goście będą mieli okazję spróbować specjałów kuchni myśliwskiej i regionalnej.

Jednym z głównych wydarzeń imprezy będzie konkurs kulinarny „Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny”, którego celem jest zidentyfikowanie oraz spopularyzowanie potraw  i produktów z wykorzystaniem „darów lasu”, jak również wyłonienie produktów i potraw lokalnych z dziczyzny charakterystycznych dla Lubelszczyzny. Konkurs przebiegał będzie  w trzech kategoriach: produkty z dziczyzny, potrawy z dziczyzny oraz napoje regionalne. Dla laureatów przygotowane są nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy. Uczestnicy chcący wziąć udział w konkursie zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do przesłania karty zgłoszenia. Jednocześnie przypominamy Państwu, że osoba wystawiająca swój produkt powinna posiadać aktualne badania zdrowotne wymagane przy kontakcie z żywnością. Proszę o zwrócenie uwagi na właściwą, zgodną z wymaganiami sanitarnymi ekspozycję produktów konkursowych. W związku z tym, że konkurs odbędzie się w namiocie, w którym będą przygotowane stoliki do prezentacji Komisji Konkursowej zgłoszonych wyrobów, prosimy pamiętać o zabraniu naczyń i sztućców. Jeżeli będzie potrzeba podgrzania Państwa produktów, to należy zabezpieczyć we własnym zakresie urządzenia grzejne zasilane gazem.

W ramach stoisk przeznaczonych dla uczestników konkursu istnieje możliwość sprzedaży bezpośredniej prezentowanych potraw i produktów. Jeżeli będą Państwo chcieli prowadzić sprzedaż swoich wyrobów, należy pamiętać o wymogach polskiego prawa z zakresu finansów i należytego dokumentowania prowadzonej sprzedaży, np. obowiązek posiadania kasy fiskalnej.

Wyrażam nadzieję, że zaszczycicie Państwo swoją obecnością tegoroczne  „X Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką” i weźmiecie czynny udział w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach.

Ze względów organizacyjnych zwracam się z prośbą o wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej i przesłanie do dnia 10 sierpnia 2018 r. wraz z dowodem opłaty na adres: Urząd Miejski w Zwierzyńcu, ul. Rynek 1, 22-470 Zwierzyniec bądź na adres email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jednocześnie informuję, iż koszt wynajęcia powierzchni handlowo-wystawienniczej uzależniony jest od wielkości stoiska:

- do 5 m2 – 50,00 zł

- 6 – 10 m2 – 70,00 zł

- 11 – 30 m2 – 100,00 zł

- pow. 30 m2 – 150,00 zł

Karta zgłoszenia - X Lubelskie Spotkania z Tradycją i Kulturą Łowiecką (19.08.2018 r.)

 

Z poważaniem

Sekretarz Gminy Zwierzyniec

Edyta Wolanin

 

Program spotkań (19 sierpnia 2018 r.):

10.00 - Msza Święta w Kościele na wodzie

11.30 - Oficjalne otwarcie

- Wręczenie odznaczeń i wyróżnień Marszałka Województwa

- Ślubowanie myśliwskie

- Koncert Myśliwskiej Orkiestry Dętej „Echo Kniei”

- Koncert Chóru Myśliwskiego „Knieja”

- Rozpoczęcie konkursu kulinarnego „Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny”

- Gotowanie w VIP-ami

- Występy zespołów sygnalistów myśliwskich

- Prezentacja psów myśliwskich

- Pokaz sokolnictwa

- Prezentacja Lasów Państwowych

- Prezentacja wabienia zwierzyny łownej

- Rozstrzygnięcie konkursu „Myśliwskie Smaki Lubelszczyzny”

Wydarzenia towarzyszące:

Występy zespołów artystycznych

Zajęcia i konkursy dla dzieci

Kiermasz produktów z dziczyzny

Degustacja bigosu myśliwskiego oraz dzika

 

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie