Zwierzyniec
Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" skończył 25 lat
Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" skończył 25 lat Drukuj
środa, 21 listopada 2018 12:24

 25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie
 25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie
 25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie  25 Lecie

( fot. Robert Bijas www.bijasphoto.net )

 

Ćwierćwiecze zespołu "Zwierzyniacy"

Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" skończył 25 lat. Swój jubileusz świętował w gronie sympatyków oraz byłych członków podczas otwartego dla publiczności koncertu, który odbył się w sobotę 17 listopada w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu. W uroczystości uczestniczyli Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak i Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz osoby związane z zespołem na przestrzeni minionych 25 lat. Podczas jubileuszowego koncertu artyści wykonali tańce regionalne, nie tylko z Lubelszczyzny oraz dwa polonezy. Jeden rozpoczął sobotnie spotkanie, a drugi zatańczono na zakończenie koncertu. Swoją premierę miała też specjalna piosenka z muzyką zespołu Kombii "Pokolenie" i tekstem Wojciecha Kurzępy, nawiązującym do działalności "Zwierzyniaków":

„Wszystkie pokolenia dziś tutaj są. Od najstarszych płynie przeszłości głos, po najmłodszych, którzy przyszłością tego zespołu są"
Zespół Tańca Ludowego "Zwierzyniacy" powstał w październiku 1993 roku. Od  początku kierownikiem i choreografem zespołu jest Anna Korniluk. O jego stronę muzyczną dba Marian Hoduń. Grupa obecnie liczy około 80 osób.

W składzie są dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. "Zwierzyniacy" wielokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na różnych przeglądach i w konkursach oraz występowali w Polsce i za granicą. Z ostatnich sukcesów można wymienić drugie miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tańca Ludowego, który w tym roku odbył się we Włodawie, a na liście zagranicznych wypraw są m.in.: Niemcy, Belgia, Luksemburg, Wielka Brytania, Ukraina i Węgry. Łącznie grupa dała ponad 300 koncertów.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie