Zwierzyniec
Pamięci prezydenta P. Adamowicza
Pamięci prezydenta P. Adamowicza Drukuj
czwartek, 17 stycznia 2019 07:17

411x0_as-znicze2-czarno-biale

(fot. pixabay.com)

Zwierzyniec dołącza do miast, które uczczą pamięć zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Burmistrz Urszula Kolman zaprasza mieszkańców w czwartek 17 stycznia o 18.00 na plac przed miejscowym ratuszem.

"Żal, współczucie, bezsilność po bezsensownej śmierci człowieka - prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza chociaż przez chwilę przeżyjmy razem. Spotkajmy się, by wspólnie zaprotestować przeciwko nienawiści, która może doprowadzić do tragedii, przeciwko hejtowi, który tak zalewa media społecznościowe, przeciwko plotkom i pomówieniom, które niszczą relacje międzyludzkie.

To może dotykać każdego, bez względu na poglądy polityczne, religijne czy wykonywany zawód" - napisała burmistrz Kolman w apelu, skierowanym do uczestników czwartkowego spotkania.

Organizatorzy zapraszają na nie m.in. osoby skupione wokół Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wszystkich, którzy chcą uczcić pamięć prezydenta Adamowicza, prosząc o zabranie ze sobą zniczy.

Oprócz krótkiego wystąpienia burmistrz Urszuli Kolman, uczestnicy spotkania wysłuchają "Modlitwy o wschodzie słońca", którą zagra Anna Bezpalko-Wasiołek, a modlitwie i refleksji będą towarzyszyć także dźwięki m.in.: "Ciszy", "Śpij kolego", utworów "Dziwny jest ten świat" czy "Sound of silence".
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie