Zwierzyniec
Solidarni z Gdańskiem
Solidarni z Gdańskiem Drukuj
piątek, 18 stycznia 2019 11:08

 Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem
 Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem  Solidarni z Gdańskiem

Mieszkańcy Zwierzyńca uczcili pamięć zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W czwartkowy wieczór 17 stycznia spotkali się przed miejscowym ratuszem, by razem pomodlić się, zapalić znicze i w ten sposób wyrazić solidarność z gdańszczanami.

Na początek zebrani w centrum Zwierzyńca wysłuchali utworów "Dziwny jest ten świat" i "Śpij kolego", po których proboszcz miejscowej parafii ksiądz Błażej Górski odczytał fragment ewangelii i poprowadził krótką modlitwę. Zmarłego przed kilkoma dniami Pawła Adamowicza wspominała burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman, zwracając uwagę na potrzebę przeciwstawienia się fali nienawiści, która może prowadzić do tragedii, tak jak w przypadku prezydenta Gdańska - do bezsensownej śmierci. Po przemówieniu Urszuli Kolman "Modlitwę o wschodzie słońca" zagrała na gitarze i zaśpiewała Anna Bezpalko-Wasiołek, a później modlitwie i refleksji towarzyszyły także dźwięki m.in. utworów "Cisza" i "Sound of silence". Na apel burmistrz Zwierzyńca odpowiedziało około 200 osób, w tym wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z miejscowej szkoły podstawowej i zespołu szkół drzewnych i ochrony środowiska oraz inni mieszkańcy miasta i gminy. Większość przyniosła ze sobą znicze, także z emblematami WOŚP, które ustawili w kształcie serca przy zdjęciu prezydenta Gdańska.

Paweł Adamowicz został ugodzony nożem w minioną niedzielę podczas symbolicznego "światełka do nieba", kończącego finał WOŚP w Gdańsku. Mimo interwencji lekarzy zmarł dzień później w gdańskim szpitalu w wieku 53 lat. Zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, a jego pogrzeb odbędzie się w sobotę 19 stycznia, która będzie dniem żałoby narodowej.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Sieć FTTH

baner_ftth

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie