Zwierzyniec
Wykonawcy dróg wybrani
Wykonawcy dróg wybrani Drukuj
wtorek, 25 czerwca 2019 08:49

Dzięki wsparciu z budżetu państwa dwie ważne ulice w Zwierzyńcu zostaną zmodernizowane. Prace na ulicach Wachniewskiej i Kolejowej będą kosztować ponad 1 milion 780 tysięcy złotych, a termin wykonania robót jest wyznaczony na koniec października.

O realizację tego zadania starało się osiem firm, które proponowały ceny sięgające nawet ponad 2 milionów 200 tysięcy złotych.
Za najkorzystniejszą członkowie komisji przetargowej uznali propozycję wykonawcy z Kraśnika, która okazała się niższa od kosztorysowej o 400 tysięcy złotych.

Gmina pokryje tylko część kosztów, ponieważ na resztę otrzyma dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Firma, która wygrała przetarg ma m.in. położyć nową nawierzchnię na odcinku o długości prawie 1100 metrów ulic Wachniewskiej i Kolejowej, a także wykonać po jednej stronie drogi dwukierunkową ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów i długości ponad 960 metrów oraz przebudować ponad 1 kilometr chodnika, na którym również będzie wyznaczona szeroka na 2 metry trasa dla rowerzystów.

Umowa na realizację tej inwestycji ma być podpisana w tym tygodniu, a wszystkie prace powinny być wykonane w ciągu czterech miesięcy.

Więcej na www.ias24.eu

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie