Zwierzyniec
LAF wygrywa w konkursie produktów turystycznych
LAF wygrywa w konkursie produktów turystycznych Drukuj
piątek, 04 października 2019 06:12

411x0_laf2019-zap

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu to "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego w 2019 roku". Wyniki konkursu, organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, zostały ogłoszone podczas 10. Lubelskiej Gali Turystyki w czwartek 3 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

O miano najlepszego w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych - impreza turystyczna, obiekt, szlak i obszar, rywalizowało 37 produktów. LAF w Zwierzyńcu miała 16 konkurentów, ale to akademia wyszła z tej rywalizacji zwycięsko.

W tym roku odbyła się jubileuszowa, bo 20. edycja imprezy, a w pokazach, warsztatach, spotkaniach, koncertach i innych imprezach towarzyszących projekcjom wzięło udział ponad 40 tysięcy ludzi.
Goście LAF cenią święto filmu w Zwierzyńcu nie tylko za ciekawy i różnorodny repertuar, ale również jako miejsce corocznych spotkań w sercu urokliwego Roztocza.
Pierwsza edycja Letniej Akademii Filmowej, której pomysłodawcą i rektorem jest Piotr Kotowski, odbyła się w 2000 roku, jako święto kinomanów, związanych z ruchem dyskusyjnych klubów filmowych.

W tym roku tematami przewodnimi były "Ulice Pamięci" i jubileusz 20-lecia. LAF organizuje Fundacja Filmowa Warszawa z licznym gronem partnerów i współorganizatorów, wśród których są Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miejski w Zwierzyńcu.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie