Zwierzyniec
DKF znowu zaprasza
DKF znowu zaprasza Drukuj
wtorek, 08 października 2019 08:07

Dyskusyjny Klub Filmowy w Zwierzyńcu rozpoczyna nowy sezon. Jako pierwszy film, w najbliższy czwartek 10 października, pokaże libańsko-amerykański dramat "Kafarnaum", który zdobył m.in. nagrodę jury festiwalu w Cannes oraz nominacje do Oskara i Złotego Globu.

To historia 12-letniego Zaina, który żyje w slumsach współczesnego Bejrutu. Zdesperowany chłopiec wytacza proces swoim rodzicom za to, że go spłodzili i tym samym skazali na życie w skrajnej biedzie i wręcz nieludzkich warunkach. Film wyreżyserowała Nadine Labaki, która przyznała, że inspiracją był dla niej los dzieci, żyjących w ubóstwie, spotkanych podczas pobytu w Libanie. W "Kafarnaum" występują amatorzy, których życie przypomina losy kreowanych przez nich postaci. Na przykład główną rolę gra młody Syryjczyk, którego rodzina uciekła przed wojną do Libanu. Tak jak bohater "Kafarnaum" odtwórca głównej roli żył w biedzie, nie umiał czytać ani pisać, ale dzięki popularności filmu jemu i całej jego rodzinie udało się legalnie wyemigrować do Norwegii.
Premierowo film został zaprezentowany w konkursie głównym na ubiegłorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Pokaz zakończył się kilkunastominutową owacją na stojąco, a potem obraz otrzymał Nagrodę Jury. "Kafarnaum" zdobyło także nominację do Oscara i Złotego Globu za najlepszy film nieanglojęzyczny, a "The New York Times" umieścił go na liście najlepszych filmów 2018 roku.
Tydzień później DKF proponuje amerykański dramat muzyczny "Vox Lux" o nastolatce i przyszłej gwieździe muzyki pop, a 24 października proponuje "Przedszkolankę". W planach na ten miesiąc zwierzyniecki DKF ma jeszcze "Królową kier" i obraz "Pozwól mi upaść".

Wszystkie projekcje w kinie "Skarb" rozpoczynają się o 18.00, a szczegółowy program DKF na pięć najbliższych tygodni można znaleźć na stronie: www.kultura-zwierzyniec.pl.
 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie