Zwierzyniec
Nowy rekord orkiestry
Nowy rekord orkiestry Drukuj
wtorek, 14 stycznia 2020 08:03

Jest nowy rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zwierzyńcu. W niedzielę 12 stycznia udało się zebrać 12 tysięcy 404 złote 14 groszy i trochę obcych walut, czyli prawie o 1 tysiąc złotych więcej niż podczas ubiegłorocznej zbiórki, najbardziej udanej w dotychczasowej historii orkiestry.

- Mamy zarówno banknoty o różnych nominałach, jak i mnóstwo monet. Najwięcej, bo aż 976 jednogroszówek i 654 dwugroszówki oraz 411 banknotów dziesięciozłotowych, 33 pięćdziesięciozłotówki i 9 stuzłotówek - podsumowują członkowie sztabu WOŚP w Zwierzyńcu.

W kweście ulicznej w mieście i okolicach wzięło udział około 60 osób - wolontariusze z identyfikatorami oraz liczna grupa osób wspierających kwestę. Byli to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska. Kwestarze czekali na darczyńców przeważnie przed i po mszach świętych m.in. w Kosobudach, Obroczy, Sochach, Topólczy, Wywłoczce i Żurawnicy.
Hojni ofiarodawcy pojawili się również na koncercie charytatywnym, który po raz pierwszy odbył się nie w sali gimnastycznej szkoły podstawowej, jak w poprzednich latach, a w zmodernizowanej niedawno sali widowiskowej Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu.

To tutaj wystąpili: Justyna Stańczyk - instruktorka śpiewu z Miejskiego Domu Kultury w Szczebrzeszynie ze swoimi podopiecznymi, wokaliści i instrumentaliści, uczęszczający na zajęcia w centrum kultury, grupa "Jedno Marzenie", złożona m.in. z instruktorów CK, wokalistka Izabela Kulik z ZSDiOŚ oraz Kapela Zwierzyniecka. Gra w niej Piotr Trojanowski, który jako wicemistrz świata w graniu na pile wystąpił także indywidualnie.

 

Poza występami artystycznymi w zwierzynieckim centrum kultury odbył się pokaz sztuk walki w wykonaniu członków Stowarzyszenia Sztuk i Sportów Walki "Bushido" ze Szczebrzeszyna.

 

Warto zobaczyć

Panoramy Zwierzyńca

logo-panoramy

Dla turysty

 

logo_it

Punkt Informacji Turystycznej

ul. Słowackiego 2
22-470 Zwierzyniec

tel: 84 68 72 660

zapraszamy:

pn-pt: 8.00-16.00
w sezonie lipiec - sierpień: cały tydzień 8.00 - 16.00
e-mail: zokir@o2.pl

 


lozkoNoclegi

obszerna baza noclegowa Zwierzyńca i pobliskich miejscowości


Z A P R A S Z A M Y

Logowanie