Ilość wyświetleń: 1806

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej


Odsłuchaj

Powrót
Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - gmach główny

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - gmach główny

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - gmach główny z 2 ćw. XIX w - obecnie szkoła, późnoklasycystyczny murowany, otynkowany, wzniesiony na planie prostokątnym. Piętrowy. Oś środkowa fasady wyodrębniona pozornym ryzalitem z portykiem toskańskim zwieńczonym trójkątnym szczytem. Fasada trzynastoosiowa z otworami okiennymi zwieńczonymi odcinkami gzymsów na parterze i trójkątnymi szczytami na piętrze. Dach dwuspadowy z trójkątnymi szczytami nad elewacjami bocznymi. Wewnątrz, na osi głównej trzybiegowa, reprezentacyjna klatka schodowa z żeliwnymi elementami dekoracyjnymi. Nr w rejestrze zabytków Z A/324.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny, późnoklasycystyczny murowany, otynkowany, wzniesiony na planie prostokątnym. Piętrowy z 2 ćw. XIX w - obecnie internat. Nr w rejestrze zabytków Z A/324.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny tzw. "Prałatówka".

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny tzw. "Prałatówka", murowana, z 1 ćw. XIX w. - obecnie mieszkania. Budynek wzniesiony szczytowo do ul. Browarnej. Wzniesiony na planie prostokąta, parterowy, częściowo podpiwniczony, nakryty dachem dwuspadowym ze szczytami. Obiekt późnoklasycystyczny z trzynastoosiowymi dłuższymi elewacjami. Układ wnętrza dwutraktowy z wejściami na każdej elewacji Nr w rejestrze zabytków Z A/324.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny tzw. "Prałatówka"

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - oficyna pn.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - budynek boczny, murowany, z poł. XIX w. - obecnie świetlica i stołówka. Nr w rejestrze zabytków Z A/324. Budynek usytuowany szczytowo do ul. Browarnej, parterowy, na planie prostokąta, częściowo podpiwniczony, fasada pół. trzynastoosiowa, elewacja płd. dwunastoosiowa z wejściem głównym, elewacja od ul. Browarnej z ryzalitem zwieńczonym trójkątnym szczytem, z wejściem na osi. Układ wnętrza dwutraktowy, wielodzielny z nowszymi podziałami, w części zach. z korytarzem na osi.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - oficyna

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - oficyna zach.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - oficyna zach., murowana, z 1 ćw. XIX w - obecnie internat. Nr w rejestrze zabytków Z A/324. Usytuowany w płd. - wsch. części zespołu, późnoklasycystyczny, parterowy, na planie prostokąta. Od zach. na osi portyk czterokolumnowy z ryzalitem podtrzymujący fronton. Elewacje trzynastoosiowe, z otworami okiennymi w obramieniach profilowanych z naczółkami. Układ wnętrza dwutraktowy z wejściami na wszystkich ścianach.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - oficyna zach.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej

- założenie zieleni z układem wodnym z XVIII w. Nr w rejestrze zabytków Z A/324.

Zespół Zarządu Ordynacji Zamojskiej - plan rozkładu zieleni

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego