Ustawienia dostępności


Data publikacji: 2021-04-02, 10:39

Ilość wyświetleń: 90

Misterium pasyjne z Województwa Lubelskiego


Odsłuchaj

Powrót


W wielkopiątkowy wieczór Telewizja Polska zaprosi do uczestniczenia w niezwykłym wydarzeniu artystycznym – koncercie #PASJA 2021, zrealizowanym w partnerstwie z Województwem Lubelskim. Misterium Męki Pańskiej zostanie zilustrowane materiałami filmowymi z wybranych miejsc naszego regionu i rockowymi utworami w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.


Wyjątkowy koncert, nagrany na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (bez publiczności, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych), zostanie wyemitowany w Wielki Piątek, 2 kwietnia, o godz. 20 na antenie TVP 2 oraz w innych ogólnodostępnych kanałach Telewizji Polskiej, w tym TVP Polonia i TVP 3, a także na platformie VOD TVP.

W ponadgodzinnym koncercie #PASJA 2021 wystąpią:
Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Ania Rusowicz, Stanisław Karpiel-Bułecka, Jędrzej Skiba, Damian Ukeje, Viki Gabor, Natalia Zastępa, Alicja Szemplińska, Marta Gałuszewska, Adam Kalinowski, Krzysztof Iwaneczko, Marcin Sójka, Tadeusz Seibert, Mateusz Grędziński. Wyjątkowe muzyczne widowisko zostanie wzbogacone o pasyjną refleksję i materiały filmowe z wybranych miejsc z naszego regionu. Będą to m.in.: kościół św. Jana Nepomucena „na wodzie” w Zwierzyńcu – jeden z najpiękniejszych zabytków Roztocza i regionu, Rynek Wielki, katedra i fortyfikacje Zamościa – miasta pomnika światowego dziedzictwa UNESCO, zespół katedralny z maryjnym sanktuarium na Górze Chełmskiej w Chełmie, czy monumentalny pojezuicki kościół pw. św. Franciszka Ksawerego i św. Ignacego Loyoli w Krasnymstawie.

W bardzo trudnym czasie kolejnej fali pandemii i związanych z tym obostrzeń, wielu Polaków będzie przeżywało Triduum Paschalne i święta Zmartwychwstania poza świątyniami, uczestnicząc w liturgii poprzez transmisje telewizyjne i internetowe. Wielkanocny koncert #PASJA 2021, emitowany w porze największej oglądalności w ogólnodostępnych kanałach TVP, stworzy dodatkową możliwość przeżywania wielkopostnej tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania. Natomiast partner i gospodarz wydarzenia – Województwo Lubelskie będzie mogło w niepowtarzalny sposób zaprezentować się telewidzom w kraju i za granicą.

Warto przypomnieć, że Województwo Lubelskie było już partnerem i gospodarzem podobnego artystycznego wydarzenia w Dniu Papieskim – 16 października 2020 roku. W widowisku telewizyjnym „TESTIMONIUM VERITATIS. 7 cnót według Papieża i Prymasa”, przypominającym Jana Pawła II i Stefana Wyszyńskiego, a zrealizowanym na tarasie lubelskiego Centrum Spotkania Kultur, wystąpiła plejada gwiazd polskiej muzyki. W filmowych materiałach pokazano najpiękniejsze zakątki naszego regionu. Dzięki premierze i wielu powtórnym emisjom w ogólnodostępnych kanałach TVP, program miał wielomilionową widownię zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Źródło: https://promocja.lubelskie.pl/aktualnosci/misterium-pasyjne-z-wojewodztwa-lubelskiego/


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego