Data publikacji: 2023-02-24, 16:32

Ilość wyświetleń: 222

Wakacje z Fundacją Banina


Odsłuchaj

Powrót

Można wystąpić w kryminalnym spektaklu kostiumowym, a przy okazji odpocząć w dobrym towarzystwie i pięknej scenerii. Fundacja "Banina" z Warszawy, która w Zwierzyńcu zorganizowała już kilka wydarzeń, w tym widowiska plenerowe, zaprasza na letni obóz teatralny na Roztoczu.

Warsztaty artystyczne, połączone z zabawą, są planowane na lipiec, ale zapisy chętnych już się rozpoczęły.

To nie pierwszy letni obóz teatralny, organizowany na Roztoczu przez Fundację "Banina". Przed rokiem prawie 30 młodych aktorów przygotowywało spektakl "Starzyzna", oparty na drugiej części cyklu powieści "Czarny Wygon", pochodzącego z Lubelszczyzny Stefana Dardy.

Tegoroczny "Art Camp" odbędzie się między 9 a 23 lipca w Zwierzyńcu, a młodzież w wieku od 14 do 21 lat będzie pracować nad spektaklem historycznym zatytułowanym "Czasoprzekroje". To widowisko kostiumowe, przenoszące widza do roku 1593 i nawiązujące do historii Zwierzyńca. - Zebrana w rezydencji rodziny Zamoyskich arystokracja będzie miała do rozwiązania zagadkę rodem z kryminału. Komedia połączy w sobie śledztwo, spotkanie klas społecznych oraz paletę barwnych postaci, z których każda będzie chciała grać główną rolę. Będzie to wieloobsadowy spektakl kostiumowy z muzyką na żywo, nadającą całości element nowoczesności - czytamy w zapowiedzi autorów widowiska.

Nad spektaklem młodzież będzie pracować z aktorami, tancerzami, muzykami i pedagogami.

W programie "Art Camp" w Zwierzyńcu są się tylko warsztaty aktorskie, choreograficzne i wokalne, ale również spływ kajakowy, wieczory karaoke i spacery po Roztoczu.

W przygotowanie widowiska ma być zaangażowana młodzież nie tylko ze Zwierzyńca, ale również z innych części Polski oraz ich rówieśnicy z Ukrainy.

Koszt udziału w obozie to 1190 złotych, a w przypadku uczestników, którzy znajdą noclegi poza obozem, 890 złotych.

Dodatkowe informacje można uzyskać i zapisać się na obóz mailowo pod adresem: fundacjabanina@gmail.com albo telefonicznie pod numerem: 575 909 100.

Więcej informacji na ias24.eu.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego