Data publikacji: 2023-05-18, 0:00

Ilość wyświetleń: 168

WTZ w Zwierzyńcu - Integracyjny Rajd Nordic-Walking


Odsłuchaj

Powrót

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech” działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu w dniu 23.05.2023 r. zorganizuje Integracyjny Rajd po Roztoczu - Nordic Walking. W rajdzie weźmie udział 40 osób z niepełnosprawnością o stopniu znacznym i umiarkowanym z WTZ z gminy  Zwierzyniec  oraz seniorów – mieszkańców DPS „Pod Modrzewiami” z gminy Szczebrzeszyn.


Rajd poprowadzi fizjoterapeuta-pracownik WTZ w Zwierzyńcu. Trasa i tępo Rajdu zostanie dostosowana do możliwości uczestników Rajdu.  W razie potrzeby organizator zadania może udostępnić  kije do Nordic Walking. Po zejściu z Bukowej Góry  na uczestników Rajdu czekać będzie dodatkowa atrakcja – przejażdżka kolejką turystyczną z ciekawym wykładem Pani przewodnik na temat przyrody, historii oraz zabytków Roztocza ( czas jazdy ok.50 min.).

Na koniec Rajdu dla  wszystkich uczestników  jest zapewniony posiłek regeneracyjny w Karczmie  „Młyn” w Zwierzyńcu.

Podczas marszu Nordic Walking stymulowane są mięśnie górnej części tułowia, ramion  jak  kończyn  dolnych. Rośnie ich siła i wytrzymałość oraz zwiększa się mobilność górnego odcinka kręgosłupa.

Zadanie przyczyni się do promocji aktywności ruchowej oraz bliskiego kontaktu z naturą. Rozwinie się także współpraca pomiędzy instytucjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością i seniorów (mieszkańców DPS). 

                                                                
Zadanie dofinansowane jest przez LGD „ Nasze Roztocze” w Zamościu.Galeria zdjęć


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego