Data publikacji: 2023-05-24, 0:00

Ilość wyświetleń: 360

Zdjęcia z Integracyjnego Rajdu po Roztoczu - WTZ Zwierzyniec


Odsłuchaj

Powrót

     Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech” działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu w dniu 23.05.2023 r. zorganizowało Integracyjny Rajd po Roztoczu - Nordic Walking. W rajdzie wzięło udział 40 osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z WTZ z gminy  Zwierzyniec  oraz seniorów – mieszkanek  DPS „Pod Modrzewiami” z gminy Szczebrzeszyn.

Po przybyciu do WTZ wszystkich uczestników oraz zaproszonych gości przystąpiliśmy do krótkiej rozgrzewki, by później wyruszyć w drogę „ Trasą zieloną-na Bukową Górę”- ta ścieżka dydaktyczna ma długość ok.2,5 km. Na szczycie Bukowej Góry podziwialiśmy krajobraz Roztocza oraz położoną w dole wieś Sochy. Po krótkim odpoczynku zeszliśmy ścieżką w dół do szosy, gdzie czekała na wszystkich kolejna atrakcja – kolejka turystyczna, która to miała Nas zabrać na godzinną wycieczkę po Roztoczu. Podczas tej przejażdżki usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji o Zwierzyńcu i jego okolicy.

Pogoda dopisała, było słonecznie. Po pokonaniu wyznaczonej trasy ( pokonany dystans jako całość trasy wyniósł ok.9 km ) wszyscy uczestnicy Rajdu udali się na posiłek regeneracyjny do wybranej restauracji. Uczestnicy Rajdu  cieszyli się, że aktywnie mogli spędzić wspólnie czas oraz, że sprostali wyzwaniu.

Odprężeni i zadowoleni,  pełni pozytywnych wrażeń udali się do placówki WTZ. Następnie po krótkim odpoczynku uczestnicy zostali rozwiezieni do swoich domów.Galeria zdjęć


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego