Data publikacji: 2023-11-21, 8:26

Ilość wyświetleń: 138

Przygotowania do "wielkiego grania"


Odsłuchaj

Powrót

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia. W Zwierzyńcu już rozpoczęły się przygotowania do "wielkiego grania". Miejscowy sztab przyjmuje propozycje fantów, które zostaną wystawione na licytację oraz zgłoszenia wolontariuszy, zainteresowanych pomocą w organizacji zbiórki.

Na licytacje można przekazać nie tylko konkretne przedmioty, ale również vouchery na usługi albo inne propozycje. Członkowie sztabu są otwarci na różne pomysły, a po szczegółowe informacje odsyłają do koordynatora WOŚP pod numer: 507 780 756.

Kandydaci na wolontariuszy mogą się zgłaszać do świetlicy w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu. Osoby, które nie ukończyły 16 lat, mogą kwestować tylko w towarzystwie dorosłych za zgodą sztabu. Po zarejestrowaniu otrzymają identyfikator, a w dniu zbiórki puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka dla darczyńców. Pieniądze można zbierać tylko w dniu finału, ale zgodnie z regulaminem wolontariusze nie odwiedzają mieszkań.

Rejestracja kandydatów trwa do 28 listopada, a szczegółowe informacje można znaleźć m.in. na profilu Sztabu WOŚP w Zwierzyńcu na Facebook’u.

Organizatorzy szacują, że w dniu finału pieniądze będzie zbierać około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach nie tylko w Polsce, ale także w różnych zakątkach świata.

Tym razem zbiórka będzie się odbywać pod hasłem "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".

Więcej informacji na ias24.eu.

(fot. Sztab WOŚP w Zwierzyńcu)

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego