Data publikacji: 2024-02-06, 0:00

Ilość wyświetleń: 280

Ułatwienia w Urzędzie dla interesantów


Odsłuchaj

Powrót

     Można już korzystać z nowo powstałej windy w Urzędzie Miasta. Załatwianie spraw urzędowych będzie teraz łatwiejsze i bardziej komfortowe.

     W Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu w ramach zadania „Dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu na potrzeby osób z niepełnosprawnościami” wybudowano dźwig dla osób niepełnosprawnych, zamontowano kamery monitorujące oraz zakupiono defibrylator AED. Dodatkowo przeszkolono pracowników z obsługi uwalniania w przypadku zacięcia się windy, obsługi systemu monitoringu oraz udzielania pierwszej pomocy przy użyciu defibrylatora.

     Wszystkie te działania mają za zadanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim w Zwierzyńcu oraz ułatwić możliwość poruszania się po Urzędzie osobom ze szczególnymi potrzebami, ale przede wszystkim wesprzeć również osoby, które w wyniku przebycia COVID-19 mają słabszą kondycję. W wielu takich przypadkach dotarcie na wyższe kondygnacje w budynku stawało się trudne i powodowało gorsze samopoczucie.

     Defibrylator znajduje się na 1 piętrze Urzędu Miejskiego i jest dostępny w czasie godzin otwarcia Urzędu. Został on także zgłoszony w Aplikacji Ratownik oraz na mapie defibrylatorów co ułatwi jego lokalizacje. Urządzenie to służy ratowaniu życia ludzkiego w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

    Zadanie to zostało sfinansowane za pieniądze otrzymane jako nagroda w rządowym Konkursie Rosnąca Odporność.


Galeria zdjęć


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego