Data publikacji: 2024-03-28, 11:53

Ilość wyświetleń: 200

Doroczne nagrody za osiągnięcia sportowe


Odsłuchaj

Powrót
nagrody za osiągnięcia sportowe

Przedstawiciele pięciu dyscyplin dołączyli do grona laureatów nagród Gminy Zwierzyniec za wyniki sportowe. Podczas sesji rady miejskiej, która odbyła się w środę 27 marca, przedstawiciele władz samorządowych wręczyli 12 nagród i 2 wyróżnienia, które są formą podziękowań za popularyzację kultury fizycznej.

Największą, bo 10-osobową, reprezentację wśród uhonorowanych, stanowią zawodnicy, rywalizujący w jiu-jitsu. Kolejni laureaci uprawiają takie dyscypliny jak frame running, motoparalotnictwo, piłka ręczna, a nawet... boccia. Na liście docenionych przez gminne władze samorządowe zawodników jiu-jitsu są: Krystyna Łuczycka, Dobrawa Lipiec, Adam Kniaziowski, Adam Bartnik, Dawid Szuty, Tymoteusz Bednarz, Nikodem Czochra, Jakub Bartnik, Sebastian Czajkowski. Krystyna Łuczycka zajęła 2 miejsce w Pucharze Polski. Dobrawa Lipiec wygrała mistrzostwa kraju. Adam Kniaziowski i Adam Bartnik uplasowali się na drugich pozycjach w Pucharze Polski. Dawid Szuty był drugi w mistrzostwach kraju. Tymoteusz Bednarz wygrał zawody Pucharu Polski. Nikodem Czochra stanął na trzecim stopniu podium Pucharu Europy. Jakub Bartnik wygrał Puchar Europy Federacji I.K.B., a Sebastian Czajkowski został wyróżniony m.in. za pierwsze miejsce w Pucharze Europy Federacji I.K.B.

Nagrody otrzymali również - Kacper Olech, Wojciech Panas, Wiktoria Herc i Gabriela Tomczyk. Kacper Olech zdobył Mistrzostwo Polski Juniorów w Paralekkoatletyce U-17 i U-20 we "frame running’u. Wojciech Panas był drugi na Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski w Slalomie. Wiktoria Herc może się poszczycić zwycięstwem na międzynarodowych zawodach "Prometeus CuP’ w boccia, a piłkarka ręczna Gabriela Tomczyk odebrała wyróżnienie za drugie miejsce w kwalifikacji uniwersyteckiej.

Nagrody, wyróżnienia i słowa uznania przekazali dla wszystkich sportowców burmistrz Zwierzyńca Urszula Kolman i przewodniczący rady miejskiej Wiesław Droździel.

Samorząd wyróżnia w ten sposób zawodniczki i zawodników z gminy Zwierzyniec raz w roku, a wnioski są przyjmowane po zakończeniu roku kalendarzowego. Laureatom i wyróżnionym przysługują jednorazowe nagrody finansowe.

Źródło: ias24.eu.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego