Ustawienia dostępności


Data publikacji: 2021-04-20, 9:40

Ilość wyświetleń: 96

Informacja


Odsłuchaj

Powrót

Kilkadziesiąt propozycji zostało już zgłoszonych do obrazkowego słownika slangu młodzieżowego, który powstaje w Centrum Kultury w Zwierzyńcu. Kolejne można zgłaszać do końca kwietnia, a po majowym weekendzie rozpoczną się warsztaty graficzne i teatralne.


Autorzy projektu "Obczaj OCB" (o co biega) są zadowoleni, że pomysł spotkał się z tak pozytywną reakcją. - Chodzi nie tylko o młodych ludzi, którzy zgłaszają propozycje, ale również dorosłych, w tym nauczycieli, wspierających nasze działania. Najczęściej kontaktujemy się przez naszą pocztę elektroniczną lub nasz profil na Facebook’u - mówią pomysłodawcy słownika, powstającego dzięki wsparciu ministerstwa kultury.

Już zgłoszone propozycje haseł, powiedzeń czy zwrotów wpłynęły przede wszystkim ze Szkoły Podstawowej oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu. Kolejne można przesyłać, korzystając z Messenger’a na Facebook’u, mailem na adres: zokir@o2.pl, telefonicznie pod numer: 84 687 26 60 albo zostawić w specjalnej skrzynce, która znajduje się w centrum kultury.

We współpracy z zainteresowanymi szkołami zostanie wybrana około 20-osobowa grupa młodych ludzi, którzy wezmą udział w warsztatach graficznych i teatralnych. To oni, pod kierunkiem Grzegorza Malasa, mają przygotować grafiki do zgłoszonych haseł, a swoją pracę rozpocząć w maju. Równolegle są planowane warsztaty teatralne, które poprowadzi Bartłomiej Miernik z Fundacji "Banina" w Lublinie. Ich efektem będzie przygotowanie scenek, z wykorzystaniem haseł, zawartych w słowniku. Ich premiera odbędzie się jesienią na podsumowanie projektu.

"Obczaj OCB" powstanie zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej. Będzie to pierwsza publikacja zwierzynieckiego centrum kultury, opracowana we współpracy z młodzieżą.

Projekt "Obczaj OCB? Obrazkowy słownik slangu młodzieżowego" jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021", realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego