Ustawienia dostępności


Data publikacji: 2021-04-28, 12:26

Ilość wyświetleń: 73

Przed narodowym świętem


Odsłuchaj

Powrót

Kokardy w narodowych barwach są nieodłącznym elementem obchodów święta 3 Maja. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczne uroczystości w Zwierzyńcu będą mieć symboliczny charakter, ale miejscowe centrum kultury zachęca mieszkańców miasta i gminy do podtrzymania tradycji i udziału w konkursie plastycznym. Za najciekawsze kokardy obiecuje nagrody w trzech kategoriach wiekowych.


Konkursowe propozycje można wykonać z dowolnych materiałów. Gotowej pracy nigdzie nie trzeba dostarczać. Wystarczy ją sfotografować i razem z danymi autora przesłać mailem na adres: zokir@o2.pl.

Zdjęcia kokard można przesyłać do 1 maja, a dwa dni później konkursowe prace wykorzystać podczas świętowania rocznicy uchwalenia konstytucji.

Oficjalne obchody z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, szkół, instytucji i organizacji społecznych rozpoczną się 3 maja o 11.30. Poszczególne delegacje złożą wieńce i kwiaty w trzech miejscach: przy pomniku u zbiegu ulic Zamojskiej i Biłgorajskiej, przy pomniku obok ronda przy ul. Zamojskiej oraz przy pomniku Stanisława Staszica.

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego