Data publikacji: 2021-07-22, 0:00

Ilość wyświetleń: 287

CKiBP zaprasza na spotkanie z Felicją Konarską


Odsłuchaj

Powrót

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu zaprasza na spotkanie z Felicją Konarską, autorką wspomnień z deportacji na Wschód, wydanych jako książka „Liście na wietrze”


Felicja Konarska (z domu Tais), córka osadnika wojskowego  z Osady Ostrowskiej pod Beresteczkiem na Wołyniu, została deportowana wraz z rodziną do obwodu archangielskiego jako młoda dziewczynka w 1940 roku, skąd powróciła po sześciu latach niezwykle trudnych doświadczeń.


W swych relacjach dzieli dzieli się z czytelnikami osobistymi przeżyciami tamtych dni, próbując ocalić pamięć ludzi, których dotknęła tragedia zniewolenia i poniżenia w nieludzkich warunkach. Strach, głód, choroby, utrata bliskich były wówczas codziennością, z którą trzeba się było heroicznie zmierzać w nadziei na poprawę losu.


Po powrocie do Polski Pani Felicja ukończyła studia rusycystyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie i podjęła pracę  w zawodzie nauczyciela. Wspomnienia bolesnego czasu deportacji zostały spisane w latach 80, a w 2021 r. „Liście na wietrze” nakładem Wydawnictwa Ośrodek Karta wyszły do rąk czytelników.


Spotkanie  z Panią Felicją będzie miało miejsce w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Zwierzyńcu 3 sierpnia o godz. 16.00


Galeria zdjęć


Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego