Data publikacji: 2022-01-12, 0:00

Ilość wyświetleń: 159

Pieniądze na sportowe zadania publiczne podzielone


Odsłuchaj

Powrót

Gmina Zwierzyniec rozstrzygnęła konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2022 roku. Podobnie jak przed rokiem samorząd przeznaczył na ten cel 180 tysięcy złotych, które przyznał dwóm podmiotom. Gminne środki otrzymają Klub Sportowy "Sokół" i Uczniowski Klub Sportowy "Jutrzenka".

KS "Sokół" dostanie 160 tysięcy złotych, natomiast do UKS "Jutrzenka" trafi 20 tysięcy złotych.

Pieniądze mają być wykorzystane na szkolenia i organizację rozgrywek w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz tenisa stołowego, zakup sprzętu i organizację imprez rekreacyjno-sportowych, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także naukę pływania, prowadzenie współzawodnictwa na najlepszego sportowca oraz reprezentowanie gminy na igrzyskach i zawodach ponadgminnych.

Ponadto środki zostaną przeznaczone na prowadzenie wypożyczalni sprzętu wodnego i campingu "Rudka", a także utrzymanie obiektów sportowych przy ulicach Armii Krajowej i Aleksandry Wachniewskiej oraz zespołu sportowo-rekreacyjnego w Parku Środowiskowym.

Zarówno KS "Sokół" jak i UKS "Jutrzenka" ubiegały się o większe kwoty, przekraczające limit środków przewidzianych w konkursie o prawie 17 tysięcy 470 złotych.

https://ias24.eu/

Logotypu UE, Rzeczpospolitej Polskiej, województwa lubelskiego